ATLETIKA: Kemboi postavio rekord SP

Amerikanka Sanja Ričards osvojila je zlatnu medalju u trci na 400 metara.

ATLETIKA: Kemboi postavio rekord SP Izvor: MONDO

Ona je dionicu istrčala za 49 sekundi, odnosno 32 stotinke brže od Šerike Vilijams sa Jamajke. Bronzanu medalju osvojila je ruska atletičarka Antonina Krivošapka sa vremenom 49,71.

Olimpijska šampionka iz Pekinga, Kristina Ohuruogu, trku je završila na petom mjestu.

Njemica Štefi Nerius najdalje je bacila koplje i to u prvom pokušaju - 67,3 metra, što je njen najbolji rezultat u sezoni. Srebrna medalja pripala je Čehinji Barbari Špotakovoj (66,42), a bronza Mariji Abakumovoj iz Rusije (66,06).

Amerikanac Keron Klement odbranio je zlato iz Osake u trci na 400 metara sa preponama. Najboljim vremenom sezone 47,91 bio je za 19 stotinki brži od Portorikanca Havijera Kalsona, iza koga se plasirao Amerikanac Beršon Džekson (46,23).

Kenijac Ezekil Kemboi bio je najbrži na 3.000 metara stiplčez, u vremenu 8:43,00, što je novi rekord svjetskih šampionata.

Njegov zemljak Ričard Kipkemboi Matelong osvojio je srebnu medalju, dok je bronzano odličje pripalo Francuzu Buabdelahu Tahriju.

Britanac Filips Ajdovu bio je najbolji u troskoku. Do zlata je došao zahvaljujući skoku od 17,73 metra u trećoj seriji.

Portugalac Nelson Evora je sa 17,55 metara bio drugi, dok je treće mjesto pripalo Kubancu Aleksisu Kopelu (17,36).