ATLETIKA (SP): Filipović odustao

Reprezentativac Srbije u brzom hodanju Nenad Filipović nije završio trku na 50 kilometara na Svjetskom prvenstvu u Berlinu.

ATLETIKA (SP): Filipović odustao  Izvor: MONDO

Filipović, koji je ujedno bio posljednji predstavnik Srbije na šampionatu u Njemačkoj, odustao je uz još 12 takmičara, dok su trojica diskvalifikovana. Razlog za odustajanje srpskog atletičara je povreda skočnog zgloba.

"Odlično sam startovao i do 30. kilometra hodao sam u ritmu ličnog rekorda. Tada su međutim, počeli problemi, jer je staza bila prilično loše pripremljena, sastavljena iz više slojeva. Počeo sam da osjećam bol u skočnom zglobu i zbog straha da ne dođe do neke ozbiljnije povrede - odustao sam", istakao je Filipović.

On je apostrofirao "nevjerovatnu atmosferu" duž staze.

"Atmosfera je bila zaista nevjerovatna. Više od 30.000 gledalaca navijali su duž čitave staze i moram da pohvalim domaćine za izuzetno uspješnu organizaciju“, izjavio je Nenad Filipović.

Zlatnu medalju u najtežoj disiplini programa na SP osvojio je Rus Sergej Kirđapkin, koji je ostavrio rezultat 3:35,38 časova. Srebro je pripalo Norvežaninu Trondu Nimarku (3:41,16), dok je bronza otišla u ruke Hešus Anhelu Garsiji iz Španije (3:41,37).

Od 47 takmičara, koliko ih se pojavilo na startu, 31 je završio trku.

Najbolji rezultat od svih srpskih takmičara u Berlinu ostvarila je Biljana Topić, osvojivši četvrto mjesto u troskoku.

Asmir Kolašinac ostao je bez finala u bacanju kugle, baš kao i Dragutin Topić u skoku vis, odnosno Dragana Tomašević u bacanju diska.

Goran Nava i Marina Munćan nisu prošli u polufinale na 1.500 metara, dok je Olivera Jevtić zbog bolesti odustala od nastupa na 10.000 metara.