ATLETIKA (SP): Merit potvrdio dominaciju

Lešon Merit poslije olimpijskog osvojio i zlato na Svjetskom prvenstvu. Elison Feliks opet najbrža na 200 metara.

ATLETIKA (SP): Merit potvrdio dominaciju Izvor: MONDO

Amerikanac Lešon Merit, aktuelni olimpijski prvak, osvojio je zlatnu medalju u finalu trke na 400 metara na Svjetskom prvenstvu u Berlinu, ostvarivši najbolji rezultat sezone - 44,06 sekundi.

Srebro je pripalo njegovom zemljaku, dvostrukom svjetskom šampionu Džeremiju Vorineru sa 44,60, a bronza Reniju Kvou iz Trinidada i Tobaga - 45,02.

Najbolji rezultat sezone ostvario je još jedan Amerikanac, Trej Hardi, u desetoboju, sa 8.790 bodova.

Drugi je bio Kubanac Leonel Suarez sa 8.640, a treći Rus Aleksandar Pogorelov sa 8.528 bodova.

Amerikanka Elison Feliks osvojila je treću uzastopnu titulu svjetske prvakinje na 200 metara, pretrčavši dionicu za 22,02 sekunde.

Srebro je pripalo Jamajčanki Veroniki Kempbel Braun sa 22,36, a bronza Debi Ferguson Mekenzi sa Bahama sa 22,41 sekundi.

To je prva zlatna medalja u sprinterskoj disciplini za SAD na Svjetskom prvenstvu u Berlinu i prva trka u kojoj atletičari sa Jamajke nisu pobijedili.

Australijanka Deni Semjuels bila je najbolja u bacanju diska, ostvarivši daljinu od 65,44 metara. Iza nje se našla prva favoritkinja Kubanka Jarelis Barios sa 65,31, a Rumunka Nikoleta Grasu osvojila je bronzu sa 65,20 metara.

Diskvalifikovana štafeta SAD

Američka muška štafeta 4x100 metara diskvalifikovana je zbog pogrešne izmjene palice u kvalifikacijama.

Članovi američke štafete su propustili i finale na Olimpijskim igrama u Pekingu, pošto im je u kvalifkacijama ispala palica.