SINSINATI: Novak preko Simona do polufinala

Novak Đoković je preko Žila Simona stigao do polufinala turnira ATP 1000 u Sinsinatiju - 6:4, 7:4.

SINSINATI: Novak preko Simona do polufinala  Izvor: MONDO

Četvrtom nosiocu je trebalo sat i 28 minuta da slomi otpor Francuza.

U narednoj rundi Novak Đoković će igrati protiv pobjednika duela Rafael Nadal - Tomaš Berdih.

Đoković nije blistao protiv Simona. Doduše, u prvom setu, koji je trajao 39 minuta, dobro je servirao i nije dozvolio devetom teniseru svijeta nijednu brejk loptu.

Srbin je imao šansu da rivalu oduzme servis kod 2:1, ali nije uspio. Zato jeste kod 5:4, iskoristio je treću set loptu.

U tom periodu obojica su imala po deset direktnih poena, ali je Simon napravio pet neiznuđenih grešaka više - 15:10.

U nastavku je Francuz je prvi došao do brejk šanse, već u prvom gemu, ali tada je propustio da stekne prednost. Međutim, to mu je uspjelo za 3:2.

Ipak, Đoković je odmah uzvratio i izjednačio na 3:3. Tada je postalo očigledno da Francuza muči povreda i da posustaje. Četvrti igrač sa ATP liste je to mogao da iskoristi pri vođstvu 4:3, jer je imao dvije brejk šanse, ali se Simon kao Feniks iz pepela uzdigao i osvojio gem.

Ipak, Novak je dotukao grogiranog rivala brejkom za 7:5.

Na kraju, Đoković je zasluženo pobijedio. Imao je šest vinera više (24:18), a tri neiznuđene greške manje (27:30).

Bio je to četvrti duel između Đokovića i Simona i treća pobjeda srpskog tenisera.

Ukoliko Novak u polufinalu bude igrao protiv Nadala, biće to njihov prvi megdan još od antologijskog meča u Madridu. Španac je do sada 14 puta pobijedio Đokovića u 18 duela.

Srbinu će svakako biti lakše ako mu rival bude bio Tomaš Berdih, 18. na ATP listi, koga je savladao oba puta do sada.

U polufinale su se već plasirali Endi Marej, poslije pobjede nad Žilijenom Benetoom (4:6, 6:3, 6:1) i Rodžer Federer, koji je bio bolji od Lejtona Hjuita (6:3, 6:4).