SINSINATI: Tata Federer bolji od Novaka!

Rodžer Federer po treći put je osvojio turnir ATP Masters serije u Sinsinatiju.

SINSINATI: Tata Federer bolji od Novaka! Izvor: MONDO

Prvoplasirani na ATP listi u finalu je bio bolji od Novaka Đokovića - 6:1, 7:5.

Federer je došao do trofeja na drugom turniru pošto mu je supruga Mirka rodila bliznakinje. Prošle nedelje u Montrealu eliminisan je u četvrtfinalu od Žoa Vilfreda Conge.

On je neočekivano brzo riješio prvi set u svoju korist, pošto je poveo čak sa 5:0. "Slomio" je Novaka već u drugom gemu, kojeg je dobio poslije gotovo 15 minuta igre i šest neiskorišćenih brejk lopti.

U drugom setu je Đoković konačno napravio brejk i poveo sa 3:0, ali je brzo ispustio stečenu prednost.

Pri vođstvu od 5:4 imao je jednu šansu da oduzme servis Federeru i iznudi treći set, međutim, Švajcarac se izvukao odličnim servisima.

U narednom gemu su se uloge zamijenile, s tim da je Federer znao da iskoristi priliku koja mu se ukazala i povede sa ključnih 6:5. Brejk loptu u tom gemu Novak mu je praktično poklonio kada je pokušaj skraćene lopte završio u mreži.

Najbolji srpski teniser u 2009. ima skor 0-4 u finalima turnira Masters serije! Prethodno je gubio od Endija Mareja u Majamiju i od Rafaela Nadala u Monte Karlu i Rimu.

Ove godine je slavio u oba susreta sa Federerom - u polufinalima Majamija i Rima, i to pošto je protivnik osvajao prvi set. Taj uslov bio je ispunjen i ovog puta, ali je "zapelo" u realizaciji drugog dijela plana.

Novak ostaje vicešampion Sinsinatija, s obzirom na to da ga je u prošlogodišnjem finalu savladao Marej (6:7, 6:7).

Slijedi sedam dana odmora za tenisere iz svjetskog vrha, pošto većina neće igrati u Nju Hejvnu, a 31. avgusta počinje US open, posljednji grend slem turnir u sezoni.