NJU HEJVN: Fonjini predao Janku

Janko Tipsarević u nedjelju se plasirao u drugo kolo turnira u Nju Hejvenu, pošto mu je Italijan Fabio Fonjini zbog povrede predao meč.

NJU HEJVN: Fonjini predao Janku  Izvor: MONDO

Tipsarević je prvi set dobio rezultatom 7:5, a u trenutku predaje imao je i vođstvo od 2:0 u drugom setu.

Srpski teniser će za protivnika u narednoj rundi imati vrlo dobrog Rumuna, Viktora Haneskua (28. na ATP listi).

Turnir u Nju Hejvenu igra se za nagradni fond od 750.000 dolara, a za prvog favorita imenovan je Rus Nikolaj Davidenko.

Tipsareviću je to generalna proba pred nastup na US openu.

On zbog povrede nije igrao na turnirima od sredine jula, dakle više od mjesec dana, a posljednju pobjedu ostvario je nad Čehom Janom Hernihom na startu Vimbldona.

Trenutno 62. teniser svijeta će na posljednjem grend slem turniru sezone imati priliku da popravi plasman na ATP listi, s obzirom na to da je prošle godine eliminisan već u prvom kolu, tako da će u Njujorku braniti minimalan broj poena.