NJU HEJVN: Janko "ispustio" Haneskua

Janko Tipsarević nije stigao do trećeg kola turnira u Nju Hejvnu. Bolji od njega bio je Rumun, Viktor Hanesku - 6:4, 6:7 (8), 6:3.

NJU HEJVN: Janko "ispustio" Haneskua Izvor: MONDO

Meč je trajao dva sata i 25 minuta.

Treći reket Srbije (63. na svijetu) nikako da ostvari pobedu. Na posljednja dva turnira pretrpio je poraze na startu, a u Nju Hejvnu je do drugog kola stigao pošto mu je Italijan Fabio Fonjini predao meč, pri vođstvu Tipsarevića 7:5, 2:0.

Ovo je bio tek drugi duel Tipsarevića i Haneskua. Prethodno, Rumun se predao 2007. u Umagu.

Janko je krenuo odlično... Ali samo u prvom gemu u kome je napravio brejk. Hanesku je odmah uzvratio - 1:1. Zatim se prešlo na ritam "svako svoj servis" do 5:4 za 29. igrača sa ATP liste (osmi nosilac), koji je tada napravio još jedan brejk i poveo poslije 39 minuta.

Već prilikom prvog servis gema u drugom setu Tipsarević se ponovo suočio sa brejk loptama. Uspio je da spasi dvije, ali ne i treću. Međutim, srpski teniser se ubrzo oporavio i od 0:3 stigao do 3:3. Obojica su bili sigurni na svoje servise u narednih šest gemova i o pobjedniku seta, odlučivao je taj-brejk.

Janko je, uz jedan mini brejk, stigao do 3:0. Međutim, kao i u prethodnom dijelu meča, opet se igralo "kao na klackalici". Rumun je za čas došao do 4:3, a potom je Srbin opet poveo - 6:4. Ipak, nije iskoristio dvije set lopte (jednu na svoj servis), pa je Hanesku došao u priliku da završi meč - 7:6. Janko se opet "izvukao"...

Stiglo se do 8:8, Tipsarević je napravio još jedan mini-brejk, a onda i završio set poslije 67 minuta - 7:6 (10:8).

Janko je u trećem setu startovao poveo 2:0. Kao što se moglo i pretpostaviti, Hanesku se nije predao. Naprotiv, Tipsarević je kod 3:1 "stao" i rival je to znao da iskoristi. Osvojio je pet uzastopnih gemova za konačnu pobjedu - 6:3.

Hanesku će u trećem kolu igrati protiv boljeg iz meča Jirgen Melcer (11) - Hoze Kuevas.

Nagradni fond turnira u Nju Hejvnu je 750.000 dolara, a pobjedniku će pripasti 94.000 dolara i 250 ATP poena.