ODBOJKA: Italijanke bolje i u "sparingu"

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije nikako da pronađe recept za pobjedu nad Italijom.

ODBOJKA: Italijanke bolje i u "sparingu"  Izvor: MONDO

Poslije neuspeha u finalu Univerzijade, prošlog mjeseca, "plave" su sa Italijankama odigrale dva trening meča u Kovilovu. Prvi su izgubile, drugi odigrale neriješeno.

Rezultatom 1:4 poražen je tim u kojem su igrale Ognjenović, Brakočević, Nikolić, Vesović, Krsmanović, Veljković i libero Popović, kao i Sanja Malagurski u četvrtom i petom setu.

U revanšu su na teren izašle Antonijević, Đerisilo, Nikolić, Molnar, Krsmanović, Veljković i libero Ćebić, a mijenjale su ih Vesović, Petrović i Rašić.

Poslije dva dobijena seta, dozvolile su protivniku da izjednači na 2:2, što je bio i konačan rezultat.

"Ovo su nam prve utakmice od početka priprema, očekivao sam da neće sve funkcionisati kako treba. U prvoj smo napravili puno grešaka, tehničkih prije svega, u drugoj smo to ispravili i automatski odigrali puno bolje. Ta utakmica nam daje za pravo da budemo optimisti", rekao je selektor Srbije, Zoran Terzić.

Zanimljivo je da će "plave" u sklopu priprema za EP u Poljskoj odigrati ukupno devet utakmica sa Italijom!

U četvrtak i u petak ponovo će odmjeriti snage u Kovilovu, a uzvratna četiri meča biće odigrana na Apeninskom poluostrvu, prve nedelje septembra.

Posljednja proba pred početak EP biće turnir u Veroni, od 11. do 13. septembra, na kojem će pored Srbije učestvovati Belgija, Poljska i naravno Italija.