ODBOJKA (EP): Bez Stankovića na Italijane

Magnetnom rezonancom je utvrđeno da Stanković ima lakšu povredu unutrašnje lože desne noge, zbog čega će tri dana pauzirati.

ODBOJKA (EP): Bez Stankovića na Italijane Izvor: MONDO

Povreda na koju su u petak, krajem drugog seta u meču sa Češkom (3:0), požalio srednji bloker odbojkaške reprezentacije Srbije Dragan Stanković nije naivna, ali nije ni teška kako se u prvi mah učinilo.

Za sada, ljekarski tim "orlova" odlučio je da Stanković ne bude u sastavu za meč trećeg kola Grupe D sa Italijom u nedelju (14.00) i da pokuša da se oporavi za nastavak šampionata.

Ujedno, za nastavak šampionata i poredak u četvrtfinalnoj Grupi F, od velike je važnosti duel Srbije sa Italijom, koja je u subotu igrala drugi meč na šampionatu protiv Češke.

Srbi su u subotu bili slobodni, kao i Bugari, koji jedini imaju obe pobjede u grupi. Srbija ima poraz od Bugarske i pobjedu nad Češkom, a dva boda protiv Italije povećali bi šanse Kolakovićevog tima da u četvrtfinalnoj grupi izbore jedno od prva dva mjesta koja vode u polufinale 26. EP.

"Magnetnom rezonancom je utvrđeno da Stanković ima lakšu povredu unutrašnje lože desne noge, zbog čega će tri dana pauzirati", izjavio je ljekar srpske reprezentacije dr Ljuban Martinović.

Stanković je prepričao trenutkak kada je nezodno doskočio poslije jednog dobro odigranog prvog tempa sa Nikolom Grbićem.

"Prilikom povrede sam osjetio jak bol i čuo pucanje mišića, ali se srećom ispostavilo da se radio o lakšoj povredi. Stanje je danas znatno bolje nego sinoć poslije utakmice. Nadam se da ću kroz nekoliko dana moći da treniram".

U subotu je, od 14 časova odigran derbi u Grupi B, sa kojom se ukrštaju timovi iz srpske grupe u četvrtfinalu.

Neporažena Rusija nanijela je prvi neuspjeh Holandiji - 3:2 (25:23, 25:22, 21:25, 23:25, 15:10). Holandija je završila takmičenje u prvoj fazi sa dvije pobjede i porazom, dok Rusiju očekuje još jedan meč protiv Finske u nedelju.

Ukoliko Finci zabilježe obe pobjede, nad Estonijom u subotu uveče i Rusijom u nedelju, napraviće se krug sa tri ekipe sa istim skorom pred četvrtinale.