RUKOMET: Borac m:tel slavio i u Holandiji

Rukometaši banjalučkog Borac m;tela pobijedili holandski Eurotek Bevo 23:17 u revanš meču prvog kola Kupa EHF.

RUKOMET: Borac m:tel slavio i u Holandiji Izvor: MONDO

Tako su igrači koje sa klupe predvodi Draško Budiša prošli dalje i u narednoj rundi igraće sa podgoričkom Budućnosti. Borac je prvi meč u Banjaluci dobio 28:19.

Domaći tim je u uvodu meča imao prednost koja je najviše iznosila dva gola razlike (6:4).B anjalučani su prvi put poveli u 22. minutu 9:8, a na poluvrijeme se otišlo neriješenim rezultatom 12:12.

Rukometaši Borca m:tel odlično su otvorili drugo poluvrijeme. Mulabdić je  vezao četiri odbrane, što je omogućilo ekipi i da dođe do maksimalnih 18:14 u 39. minutu. Dva minuta kasnije je 19:16 za crveno-plave, a do kraja je Borac m;tel došao i do maksimalnih 23:17.

EUROTEK BEVO
BORAC m:tel
DVORANA: "Bouwcoach Hallen". Gledalaca: 600. Sudije: Jan Erik Leanderson i Mikael Lindros (Finska). Sedmerci: Eurotek Bevo -, Borac m:tel -. Isključelja: Eurotek Bevo 4, Borac m:tel 2 minuta.

EUROTEK BEVO: B. Lenen (6 odbrana), Lojven, Knipenberg 1, Kopes, Van de Gor, De Kujper 2, Peters 2, Gal 2, Kleman 2, Vosen R. Lenen, Ajmers 2, Van de Bojken 1, Augustinus. Trener: Pjotr Konic.

BORAC m:tel: Blažević (6 odbrana), Mulabdić, Malić 1, Garić 3, Pucarević 1, Rakocija, Pijetlović 2, Ilić 1, Halilbegović 3, Panić, Mikić, Trkulja, Međedović 1, Karačić. Trener: Draško Budiša. (MONDO)