US OPEN: Kralj za korak ispred Noleta

Rodžer Federer savladao je Novaka Đokovića u polufinalu US opena - 7:6 (3), 7:5, 7:5 poslije 155 minuta.

US OPEN: Kralj za korak ispred Noleta Izvor: MONDO

Borio se Novak Đoković, igrao dobro, ali su nijanse presudile u korist Rodžera Federera. Kralj je ipak kralj i zato će igrati u svom 21. gren slem finalu u kome će pokušati da osvoji 16. gren slem titulu.

U polufinalu US opena: Rodžer Federer - Novak Đoković 7:6 (3), 7:5, 7:5.

Za šestu uzastopnu titulu na US openu boriće se u ponedjeljak sa Huanom Martinom Del Potrom, koji je deklasirao Rafaela Nadala (6:2, 6:2, 6:2).

Federer je do devete pobjede nad Đokovićem u njihovom 13. meču stigao za 155 minuta.

Švajcarac je samo potvrdio da je u vrhunskoj formi, onoj koja mu je donijela epitet "kralja tenisa" i ona koja ga je vratila na vrh ATP liste.

Novak Đoković će tako morati da sačeka na treće gren slem finale i na drugu gren slem titulu...

Srbin je imao znatno bolji procenat ubačenog prvog servisa (68-58), ali je njegov protivnik imao mnogo više direktnih poena (49:31). U neiznuđenim greškama su bili izjednačeni, napravili su ih po 33.

Ipak, Federer je u sva tri seta bio za malo bolji... Za malo, ali dovoljno da dobije meč.

U prvom setu (55 minuta) četvrti teniser svijeta je prvi napravio brejk, za 4:2, iako je Federer u prethodnom gemu imao dve prilike za to.

Međutim, Švajcarac je odmah izvratio.

U 11. gemu je Federer imao još jednu šansu da napravi brejk, ali Novak se izvukao i nedugo zatim ušlo se u taj-brejk u kome je prvi reket svijeta bio sigurniji. Poveo je 6:3 i iskoristio prvu set loptu - 7:3.

Vidno je Srbin bio nervozan poslije gubitka seta. Sjeo je na stolicu i izudarao se reketom po butini... Međutim, nije bio nervozan kada se vratio na teren.

Nastavilo se sa izjednačenom borbom. Tako da je jedine brejk lopte u drugom setu (51 minut) imao Švajcarac, i to pri vođstvu 6:5. Dve je propustio da realizuje zahvaljući sopstvenim greškama, ali ne i treću - 7:5.

Sredinom trećeg seta obojica su po jednom namučila rivala koji je servirao. Ali, brejka nije bilo... Sve do 12. gema.

Tada je Švajcarac opet odigrao agresivno i oduzeo Đokoviću servis bez izgubljenog poena - 7:5.

Do meč lopte je došao nevjerovatnim potezom. Napravio je direktan poen udarcem "kroz noge". Digao je publiku na "Artur Ešu" na noge.

"To mi je najbolji potez u karijeri", bilo je prvo što je Rodžer Federer izjavio po završetku meča.

O protivniku u finalu, Huanu Martinu Del Potru, koga je pobedio u svih šest dosadašnjih duela je rekao:

"Odigrao je odlično protiv Nadala, koji ipak nije bio na svom nivou. Znam da je Del Potro težak rival, igrali smo meč u pet setova na Rolan Garosu".