Kirjos uhvatio zalet, pa nacrtao svog "đavola", sa posvetom (FOTO)

Autori mondo.rs Autori Beta

Australijanac posvetio pobedu na početku Australijan openu.

Nik Kirjos pobjeda Australijan Open pobjeda đavo Izvor: ANDY WONG/AP, Tanjug

Kontroverzni australijski teniser Nik Kirjos plasirao se u drugo kolo Otvorenog prvenstva Australije, jer je pobedio 53. igrača sveta Italijana Lorenca Sonega posle tri seta, rezultatom 6:2, 7:6, 7:6.

Kirjos, 26. teniser sveta, pobedio je posle dva sata i 15 minuta. U prvom setu napravio je dva brejka i poveo u meču. U drugom i trećem setu nije bilo brejka, pa je oba puta odigran taj brejk. Kirjos je u drugom setu dobio taj brejk sa 7:3, a u trećem setu sa 3:1.

Kirjos će u drugom kolu igrati protiv boljeg iz duela Francuza Žila Simona i Urugvajca Pabla Kuevasa.

Posle trijumfa u prvom kolu, ćudljivi Australijanac setio se svog zemljaka Aleksa Di Minaura, pa mu je na kameri napisao "nedostaješ nam", uz nacrtanog "đavola", svoj zaštitni znak.

Povređeni teniser, trenutno 21. teniser sveta, propušta prvi grend slem zbog bola u leđima...

Isti problem namučio je i iskusnog Francuza Žoa Vilfreda Congu, koji je zbog bola u leđima predao meč prvog kola domaćem teniseru Alekseju Popirinu. Domaći teniser će u sledećem kolu igrati protiv boljeg iz duela Uga Gastona i Haume Munara.

Ruski teniser Danil Medvedev pobedio je u prvom kolu Amerikanca Frensisa Tijafoa sa 6:3, 4:6, 6:4, 6:2. On će u drugom kolu igrati protiv pobednika meča Španca Pedra Martinesa i Nemca Dominika Kepfera.

Belgijanac David Gofan plasirao se u drugo kolo pobedom protiv Francuza Žeremija Šardija 6:4, 6:3, 6:1. On će igrati protiv pobednika meča Francuza Pjera Iga Erbera i Britanca Kamerona Norija...