Inter prekinuo lošu tradiciju na Siciliji

"Nerazuri" se namučili da prvi put od 2010. godine slave u gostima protiv Palerma, čime je niz prvenstvenih pobjeda produžen na šest.

Inter je konačno prekinuo negativnu tradiciju na gostovanju Palermu i prvi put poslije 2010. slavio je na Siciliji. Minimalno, ali zasluženo 1:0.

Gol odluke postigao je Žoao Mario u 65. minutu, samo 10 minuta nakon što je zamijenio Evera Banegu. Bila je to dobra akcija gostiju, igrači Palerma pravili su ofsajd zamku, ali je Portugalac uspio da nadmudri defanzivce rivala i zatrese mrežu odličnog čuvara mreže Josipa Posaveca.

...

Mladi Hrvat na golu Palerma uspješno je u nekoliko navrata spašavao svoj gol, ali u tom trenutku nije mogao da učini ništa.

NAJBRŽI GOL

Alesandro Matri postigao je danas najbrži gol ove sezone. Iskusni napadač Sasuola zatresao je mrežu posljednjeplasirane Peskare već u 58. sekundi meča, a zatim je bio strijelac i trećeg gola za svoj tim, čime je trasirao pobjedu "zeleno-crnih" na gostovanju kod "fenjeraša".

Posljednjih desetak minuta Inter je čuvao stečenu prednost sa deset igrača. Kristijan Ansaldi ranije je morao u svlačionicu zbog dva žuta kartona, ali igrači Palerma nisu uspjeli da krunišu igrački suficit.

Sicilijanci za 90 minuta nisu uputili niti jedan udarac u okvir gola gostiju, što dovoljno pokazuje kako su igrali, pa ne čudi što su u zoni koja vodi u Seriju B. Na kraju su i oni ostali sa desetoricom na terenu, jer je isključen Alesandro Gaci, pa je deveti domaći poraz u deset utakmica bio neminovan.

S druge strane, Inter je nakon šeste uzastopne pobjede u Seriji A sve bliži željenoj poziciji na tabeli, jer četvrtoplasirani Lacio nakon današnjeg poraza od lidera Juventusa ima samo bod više.