Džikić pred PAOK: Važan je svaki poen

Partizan u sredu od 20 časova igra prvu utakmicu "krnje" 1/16 finala FIBA Lige šampiona.

Aleksandar Džikić najava PAOK Partizan Liga šampiona 2016/17 Izvor: MN PRESS

Košarkaši Partizana posle uspešno obavljenog posla u grupi, prelaze na eliminacione okršaje u FIBA Ligi šampiona.

Žreb im je za prvog protivnika dodelio bratski klub, solunski PAOK, koji je u grupi imao polovičan učinak (7-7), dok u domaćem prvenstvu ima skor 9-7 i nalazi se na deobi četvrtog mesta.

Većini ljubitelja košarke, jedino poznato ime među solunskim crno-belima je Nenad Miljenović, momak koji se afirmisao u Megi, ali je jedno vreme bio i Partizanov igrač.

O ostalima je nešto više rekao Aleksandar Džikić, u najavi za zvanični sajt kluba.

"I
maju rotaciju od 10 igrača, dobar 'sajz' na centarskim pozicijama. Spolja su glavni strelci Džordan Sibert i Ted Mekfaden, unutra je prva opcija Kit Klenton. Domaći deo ekipe čine iskusn, nekoliko njih u najboljim godinama. Mogu da igraju efikasno u tranziciji, ali im je i pozicioni napad dobro organizovan", poručio je iz Soluna strateg Partizana.

Džikić je podsetio na specifičnost takmičenja, počev od ove runde, koja se igra u dve utakmice, na ukupnu koš-razliku.

"O
d prvog do poslednjeg minuta moramo biti svesni da je utakmica u sredu tek prvo poluvreme i da je konačan rezultat vrlo važan".

Meč u PAOK Sports areni počinje u 20 časova, uz direktan prenos na TV Arena sport.

Pobednik ovog dvomeča u osmini finala, zakazanoj za mart, ide na španski tim Iberostar Tenerife.