Juve u nastavku probio bunker Krotonea

Petostruki uzastopni šampion Italije i lider Serije A imao problema u prvih 60 minuta, ali na kraju stigao do sigurne pobjede i nova tri boda, sa kojima je "pobjegao" drugoplasiranoj Romi na "plus sedam".

Nadali su se fudbaleri Krotonea da bi na rasprodatom stadionu, pred svojim navijačima, mogli do iznenađenja protiv lidera Serije A Juventusa u zaostalom meču 18. kola Serije A.

Ako je i bilo dileme u prvih 60 minuta, ona je otklonjena u posljednjih pola časa igre, kada su mrežu domaćih zatresli prvo Mario Mandžukić, a zatim i Gonzalo Iguain.

KROTONE - JUVENTUS 0:2 (0:0)

Dobro je sve izgledalo za domaćine do 60. minuta. Pretposljednji tim Serije A u prvom poluvremenu kvalitetno se branio protiv petostrukog uzastopnog šampiona Italije. Najbolju priliku u tom dijelu meča tim Maksa Alegrija imao je pred odlazak na odmor, kada je odbrana Krotonea u nekoliko navrata sjajno intervenisala i sačuvala 0:0.

Pritisak na domaće igrače dodatno je pojačan u nastavku, pa je urodio plodom nakon 15 minuta igre.

Ponovo je golman Krotonea bio na velikim iskušenjima, uspio je da odbrani šut Kvadva Asamoe ali ne i Marija Mandžukića. Hrvat se sjajno snašao i iz "mrtvog ugla" uspio da progura loptu ispod Aleksa Kordaza.

...

Samo trinaest minuta kasnije Gonzalo Iguain poduplao je vođstvo "bjankonera" i osigurao svom timu nova tri boda.

Argentincu je to bio šesti gol u 2017. godini i po tome je najbolji strijelac u nastavku prvenstva. Ukupno je ove sezone 16 puta matirao protivničke golmane.

...

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić ušao je u igru u finišu meča i odmah imao dobru priliku, ali je pogodio stativu.

Juventus sada ponovo ima sedam bodova više od drugoplasirane Rome, dok je Krotone čak devet bodova udaljen od sigurne zone i jednom nogom već sada je u Seriji B.