Gol i asistencija Tadića, Lester se budi

Dušan Tadić dao gol iz igre posle pet meseci, a njegov Sautempton je slavio na gostovanju Votfordu. Fudbaleri Lestera slavili i u drugom meču bez Klaudija Ranijerija.

Zvanično najbolji srpski fudbaler polako pronalazi onu "staru" formu!

Dušan Tadić je u prošlom kolu asistirao u pobedi svog tima, a u 27. kolu je postigao gol za Sautempton, što mu je prvi iz igre posle pet meseci, a "sveci" su na kraju slavili na gostovanju Votfordu 4:3 (2:1).

Dini je doveo "stršljenove" u vođstvo u četvrtom minutu, a nakon gužve u 28. minutu Dušan Tadić je odlično reagovao i "spakovao" loptu u mrežu. Nejtan Redmond doneo je vođstvo golom u nadoknadi vremena prvog poluvremena. Okaka je izjednačio u 79. minutu, a potom su Gabijadini i Redmond postigli golove za pobedu, a Englezu je upravo asistirao Dušan Tadić.

Nijang je u nadoknadi samo ublažio poraz.

Fudbaleri Lestera zabeležili su drugu pobedu otkako su "oterali" Klaudija Ranijerija.

"Lisice" su sa šest bodova iz dva meča uspele malo da se udalje od opasne zone, a nakon što su u ponedeljak savladali Liverpul - sad je "pao" i Hal siti - 3:1.

Gosti su poveli preko Kamila Grosickog u 14. minutu, već u 27. je austrijski levi bek Kristijan Fuhs izjednačio, da bi Rijad Mahrez, koga nigde nema ove sezone, doneo vođstvo golom na isteku sat vremena fudbala. Konačan rezultat postavio je Tom Hadlston autogolom u nadoknadi vremena.

Lazar Marković je igrao za "tigrove" 78 minuta.

I tim Luke Milivojevića, Kristal Palas, za koji je igrao od prvog do poslednjeg minuta, zabeležio je pobedu na gostovanju neugodnom Vest Bromu golovima Zahe i Taunsenda - 2:0.