Brčanke preko Kule do 11. trofeja u Kupu BiH!

Iako su odbojkašice iz Gradačca pružile žestok otpor, ipak nisu uspjele da iznenade favorizovanu ekipu Bimal-Jedinstva, koja je petu godinu zaredom, a ukupno 11. put, osvojila trofej u Kupu BiH.

ŽOK Bimal Jedinstvo osvajač Kupa BiH 2018/19 Izvor: MONDO

Maksimalnim rezultatom 3:0, odbojkašice Bimal-Jedinstva u finalu Kupa BiH savladale su Kulu iz Gradačca i petu godinu zaredom, a ukupno 11. put, osvojila trofej u najmasovnijem odbojkaškom bh. takmičenju za dame.

S druge strane, Gradačačanke su ostale na jednom trofeju, osvojenom 2012. godine.

U prvom setu finalnog meča, koji je odigran u banjalučkoj dvorani "Borik", vodila se izjednačena borba.

Ipak, Brčanke su u finišu stigle do sigurne prednosti i činilo se da će ovaj period rutinski privesti kraju. Ali, odbojkašice Kule nisu se predavale. Pet set lopti uspjela je da spasi ekipa iz Gradačca, ali je uvodni set ipak pripao Bimal-Jedinstvu 25:23.

Znatno lakše branilac trofeja osvojio je drugi set, rezultatom 25:19, da bi u odlučujućem setu na terenu postojala samo jedna ekipa.

Na servis Nataše Slijepčević, Brčanke su napravile ogromnu seriju 12:3, tako da za ekipu Đorđa Miloševića povratka nije bilo. Na kraju je završeno 25:10.

Podsjetimo, u jučerašnjim polufinalnim utakmicama, Bimal-Jedinstvo slavilo je protiv tuzlanske Slobode 3:0, dok su znatno teži i uzbudljiviji meč igrale odbojkašice Kule Gradačac, koje su nakon velikog preokreta savladale domaćina završnog turnira, ekipu Banjaluka Voleja, rezultatom 3:2.

Za najbolju igračicu završnog turnira proglašena je upravo Slijepčevićeva, koja je karijeru započela u Jahorini, da bi je dobri nastupi doveli do najkvalitetnije bh. ekipe. Nagradu joj je uručio Veljko Bašić.