• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Skupština o energetskom sporazumu sa Rusijom

Skupština Srbije počela je raspravu o potvrđivanju energetskog sporazuma sa Rusijom.

 Skupština o energetskom sporazumu sa Rusijom Izvor: MONDO

Taj sporazum predviđa izgradnju gasovoda "Južni tok" kroz Srbiju i prodaju većinskog udela Naftne industrije Srbije (NIS) ruskom Gaspromu.

Odmah na početku sednice, šef poslaničke grupe Liberalno demokratske partije (LDP) Čedomir Jovanović upitao je zbog čega sporazum ne obrazlaže premijer Mirko Cvetković, kako zbog važnosti sporazuma, ali i kritika koje su izrekli najviši zvaničnici u Srbiji. Jovanović je ocenio da je veoma bitno da poslanici od Cvetkovića dobiju odgovore koje ne može da daju prisutni ovlašćeni predstavnici vlade, ministar energetike Petar Škundrić i potpredsednik zadužen za evropske integracije Božidar Đelić.

Zahtev Jovanovića podržao je i šef poslaničke grupe Srpske radikalne stranke (SRS) Tomislav Nikolić i ocenio da bi premijer trebalo da bude u parlamentu kada se donose "istorijski sporazumi" sa Rusijom. Nikolić je ocenio da je reč o najvažnijem sporazumu i da bi sednici trebalo da prisustvuju svi članovi vlade, ali i predsednici svih parlamentarnih stranaka.

Poslanik Demokratske stranke Srbije (DSS) Nenad Popović takođe je istakao da je sporazum sa Rusijom najvažniji i da je premijer Cvetković trebalo da dođe u parlament.

Jovanović je rekao da poslanici LDP-a opstruisati raspravu zbog toga što premijer nije prisutan, ali da smatraju da "posao nije dobro obavljen".

Predsednica Skupštine Slavica Đukić-Dejanović je odgovorila da je Vlada Srbije ocenila da su Škundrić i Đelić dovoljno kompetentni za obrazlaganje sporazuma.

Prema sporazumu, NIS bi trebao da bude prodat do kraja godine i to 51 odsto preduzeća za 400 miliona evra, a sporazumom potpisanim 25. januara ove godine, planirane su i investicije u tu kompaniju od 500 miliona evra.

Skupstina je u četvrtak završila raspravu o potvrđivanju Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju EU, a na dnevnom redu je i rasprava o ratifikaciji međunarodnih sporazuma za više projekata u Srbiji, kao i vladina rezolucija o Kosovu.

(Beta)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE