• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Makron sazvao sastanak evropskih lidera: Diskusija o Trampovom uticaju na EU

 vesna.jpg
Autor Vesna Kerkez

Predsjednik Francuske Emanuel Makron zatražio je hitan sastanak evropskih lidera nakon što su se Moskva i Vašington saglasili da održe mirovne pregovore o Ukrajini u Saudijskoj Arabiji, pri čemu je EU ostavljena po strani.

 Makron sazvao sastanak evropskih lidera zbog tramp Izvor: Blondet Eliot/ABACA / Shutterstock Editorial / Profimedia /Anna Moneymaker/Shutterstock

Poljski ministar spoljnih poslova Radoslav Sikorski pozdravio je Makronovu inicijativu i potvrdio da će se samit održati sutra u Francuskoj.

On je istakao da očekuje "veoma ozbiljnu diskusiju" o izazovima koje za Evropu predstavlja predsjednik SAD Donald Tramp.

Sikorski je dodao da je premijer Poljske Donald Tusk prihvatio poziv i da će otputovati u Francusku sljedeće sedmice "da pokaže snagu i jedinstvo" Evrope, prenosi "Raša tudej".

List "Gardijan" objavio je da će britanski premijer Kir Starmer prisustvovati sastanku u Parizu.

Tramp je u srijedu, 12. februara, razgovarao telefonom sa predsjednikom Rusije Vladimirom Putinom. Nakon toga uslijedio je razgovor šefova diplomatija dvije zemlje, a specijalni predstavnik SAD za Rusiju i Ukrajinu Kit Kelog izjavio je kasnije da članice EU neće biti uključene u mirovne pregovore.

(Srna)

Možda će vas zanimati

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE