Oglasio se Zelenski nakon samita u Londonu.
Ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski oglasio se nakon samita održanog u Londonu, koji je bio posvećen Ukrajini i budućnosti evropske bezbjednosti.
On je istakao da Ukrajina osjeća snažnu podršku evropskih saveznika, kako za svoje vojnike, tako i za civile. Prema njegovim riječima, Evropa radi na učvršćivanju saradnje sa Sjedinjenim Američkim Državama kako bi se obezbijedio trajni mir i garantovana sigurnost.
The summit in London was dedicated to Ukraine and our shared European future.
— Volodymyr Zelenskyy / Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa)March 2, 2025
We feel strong support for Ukraine, for our people – both soldiers and civilians, and our independence. Together, we are working in Europe to establish a solid foundation for cooperation with the…pic.twitter.com/6CiBZ1HhOA
"Jedinstvo Evrope nalazi se na izuzetno visokom nivou, kakav nije viđen već dugo vremena. Sa našim partnerima razgovaramo o bezbjednosnim garancijama i uslovima za pravedan mir u Ukrajini. Uskoro se priprema niz važnih sastanaka i odluka", napisao je Zelenski na "X-u".
Zelenski se zahvalio svima koji podržavaju Ukrajinu i dodao da "zajednička snaga može zaštititi budućnost".
Podsjetimo, danas je održan samit lidera u Londonu na kom su postignuti dogovori u vezi sa jačanjem bezbjednosti Ukrajine i Evrope.
Briranski premijer Kir Starmer predstavio je novi sporazum o pomoći Ukrajini, kojim joj se omogućava da iskoristi 1,6 milijardi funti (2 milijarde dolara) iz britanskog izvoznog finansiranja za kupovinu više od 5.000 naprednih raketa za protivvazdušnu odbranu.
"Naš prioritet je da Ukrajini obezbijedimo što jaču poziciju sada, kako bi mogla da pregovara iz pozicije snage", rekao je između ostalog Starmer na konferenciji za novinare nakon sastanka.
(MONDO)