Američki predsjednik Donald Tramp pobjesnio je na Evropsku uniju zbog uvođenja carina na viski.

Predsjednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp burno je reagovao na odluku Evropske unije da uvede carine od 50 odsto na američki viski, a zaprijetio je žestokim kontra mjerama, piše "Rojters". On je na svom nalogu na društvenoj mreži "Truth social" javno i oštro kritikovao EU.
"Sjedinjene Američke Države nemaju slobodnu trgovinu. Imamo 'glupu trgovinu'. Cijeli svijet nas pljačka!", napisao je Tramp.
Potom je američki predsjednik zaprijetio. Naveo je da će uvesti carine od čak 200 odsto na sva vina, šampanjac i ostale alkoholne proizvode koji dolaze iz Francuske i ostalih zemalja Evropske unije.
Brisel je odreagovao uvođenjem carina na američki viski zbog američkih carina na čelik i aluminijum. Evropska komisija ranije je saopštila da će njene mjere stupiti na snagu u potpunosti do 13. aprila.
(MONDO)