Šokantan poraz Milana!

"Rosoneri" izgubili na San Siru od Sasuola iako su poveli već u 9. minutu. Đanfranko Zola neslavno debitovao na klupi Kaljarija.

Mali Sasuolo osvojio je velika tri boda u 17. kolu Serije A!

Ekipa koja je prošle sezone debitovala u najjačem rangu italijanskog fudbala, a trenutno je deseta na tabeli, uspela je da preokrene i pobedi Milan u gostima 2:1!

Pobedonosni pogodak postigao je Simone Zaza u 67. minutu i to na sjajan način, volejom poslije kornera.

Prethodno je Nikola Sansone iskoristio odlično dodavanje u prostor Domenika Berardija (28. minut) i anulirao prednost Milana iz 9. minuta, kada je Andrea Poli kaznio ne baš najbolju reakciju odbrane gostiju.

Ekipa Filipa Inzagija dobro je počela meč, ali je potom potpuno stala. Domaći fudbaleri probudili su se tek posle drugog gola Sasuola, međutim, odlični Andrea Konsilji uspešno je branio šuteve Pacinija i debitanta Alesija Ćerćija.

Bivši napadač Torina, koji je nedavno stigao iz Atletiko Madrida u zamenu za Fernanda Toresa, zaigrao je od 65. minuta. Imao je nekoliko dobrih pokušaja, ali nije uspeo da se upiše u strelce.

Debi ovog utorka neće ostati u lepom sećanju i Đanfranku Zoli, koji je prvi put vodio igrače Kaljarija. Ekipa sa Sardinije ubedljivo je poražena u Palermu - 0:5.

Loš dan imao je i napadač Fiorentine Mario Gomez, koji je protiv Parme u gostima promašio penal, a potom i zicer za 1:1. Domaćin je na kraju slavio 1:0, golom Andree Koste u 11. minutu.

"Ljubičasti" su ovaj meč završili sa čak dva igrača manje, pošto su zbog crvenih kartona pre vremena u svlačionicu morali Gonzalo Rodrigez (79) i Stefan Savić (86).

Arbitri su u ovih šest mečeva Serije A igranih u utorak od 15 časova pokazali čak pet crvenih kartona! Pored dva u Parmi, igrači su isključeni i u duelima Empoli - Verona (0:0) i Palermo - Kaljari (5:0).

Empoli je od 65. minuta igrao bez Tonelija, a Verona od 77. bez Halfredsona, dok je Kaljariju isključen Konti već u 26. minutu (drugi žuti, pri rezultatu 2:0 za Palermo).