Viktorov šou pored terena! (VIDEO)

Meč Troickog i Lorencija u Melburnu obeležila i rasprava srpskog igrača sa sudijom

Viktor Troicki poznat je po svom žestokom temperamentu, zbog čega često raspravlja i sa glavnim sudijama na turnirima.

I u drugom kolu Australijan Opena Viktor Troicki vodio je oštru raspravu sa sudjom Marijom Čičak, koja ga je oštetila u petom setu meča protiv Paola Lorencija.

Srpski teniser je u osmom gemu odlučujućeg seta na brejk loptu sjajno reternirao i loptica je "liznula" liniju, što je on propratio sa oduševjenjem. Ipak, sudija Marija Čičak iz Hrvatske uzviknula je "aut", Lorenci je signalizirao da je lopta van terena, ali je "čelendž" potvrdio da je u pitanju dobra lopta. Uprkos tome, sudija nije Troickom dosudila poen, već ga je ponovila?!

Srpski igrač odmah je pritrčao sudiji na stolici, da mu objasni zašto je donela takvu odluku. Viktor je uz "dramu" raspravljao sa Marijom Čičak, ponavljao joj da je u pitanju čist viner i da njegov protivnik nije ni mogao da stigne da vrati, a ona je obrazložila da ponavlja poen jer je Lorenci trčao ka lopti, ali je odustao da je vrati, pošto je čuo nju da viče aut.

"Što mi to radiš?", u očajanju je pitao Troicki i vrteo glavom glavom.

Troicki, koji nikako nije mogao da se pomiri sa tom odlukom, posle "predstave" uspeo je da se skoncentriše, vrati u meč na najbolji način i napravi brejk (5:3). Bio je to ključni trenutak, jer je ubrzo nakon toga dobio set, odnosno meč.