BUNDES: Kolašinac bolji od Ibiševića

Fudbaleri Šalkea bolji od Herte u posljednjem meču subotnjeg programa 20. kola Bundeslige.

Šalke ove sezone ima velikih problema u Bundesligi, kada se u obzir uzme ime kluba i tradicija.

Ipak u posljednje vrijeme podjećaju na ekipu, koja se sa Bajernom i Borusijom Dortmund borila za titule. Poslije remija protiv Bajerna u prošlom kolu u ovom su savladali Hertu 2:0 i došli do 12. pozicije na tabeli.

Šalke, za koji je Sead Kolašinac odigrao svih 90 minuta, je poveo u finišu prvo poluvremena. Strijelac lijepog gola bio je Burgštaler. Konačnih 2:0 nakon sat vremena igre postavio je mladi Gorecka.

Za Hertu je kompletan meč odigrao Vedad Ibišević, ali nije uspio da postigne pogodak. Tako se njegov golgeterski post produžio na sedam utakmica, odnosno 636 minuta.

Matija Nastasić sa klupe je odgledao pobjedu njegove ekipe.