Krkić se nije proslavio u pobjedi Majnca

Fudbaleri Majnca prekinuli su seriju od četiri meča bez pobjede u Bundesligi. Na otvaranju 20. kola u petak uveče savladali su Augzburg sa 2:0 (1:0) i učvrstili se na sredini tabele.

Izabranici Martina Šmita uknjižili su sedmu prvenstvenu pobjedu ove sezone.

Majnc je bez neke pretjerano dobre igre stigao do bodova protiv "stare mušterije" Augzburga, koji je posljednji put slavio na "Opel Areni" u oktobru 2011. godine.

Ipak, želeći da obore neugodnu tradiciju, Augzburg je u 29. minutu prvi ozbiljinije zaprijetio preko Danijela Bajera, koji je sa ivice kaznenog prostora gađao donji lijevi ugao, ali je dobro reagovao golman Jonas Losl.

I onda je u sljedećem napadu "sijevnula" kontra domaćih za vođstvo od 1:0.

Štefan Bel je primio loptu iskosa sa desne strane, centrirao je prema Kolumbijcu Džonu Kordobi, koji je glavom spustio ka Levinu Eztunaliju, a njemački fudbaler turskih korijena je bio brži od golmana Marvina Hica za prednost domaćina.

U nastavku je Majnc, u kojem se domaćoj publici predstavio i Bojan Krkić, pobjedu "ovjerio" iz penala u 62. minutu pogotkom Španca Haira Samperio - 2:0.

Ipak, njegov sunarodnjak, kojeg je željela Srbija u svojim redovima, Bojan Krkić nije se posebno istakao na "Opel Areni" pa je zamijenjen u 70. minutu Japancem Jošinori Mutom.

Otkako je stigao iz Stouka Krkić nije sastavio 90 minuta u polju.

Prije engleskog kluba i matične Barselone, nastupao je za Romu, Milan i Ajaks i nigdje se nije posebno "naigrao".

Da li će Krkić uspjeti da podigne "posrnulu" karijeru od nekada jednog od najvećih svjetskih talenata, ostaje da se vidi u nastavku Bundeslige, ali sudeći po prikazanoj partiji u petak uveče, biće mu jako teško.

Interesantan detalj viđen je u 86. minutu kad je na teren utrčao jedan navijač domaćina i "udario" selfi sa fudbalerom Majnca.