"Fenjeraš" srušio Šalke, preokret na "Vezeru"

Golom u trećem minutu sudijske nadoknade Darmštat je stigao do pobjede protiv Šalkea (2:1), dok je Verder uprkos početnom minusu upisao trijumf nad Hamburgom (2:1).

Ekipa Darmštata, koja je jednom nogom povratnik u "Cvajtu", zabilježila je petu ovosezonsku pobjedu u Bundesligi.

I to nad Šalkeom rezultatom 2:1 (1:0).

Heroj trijumfa "fenjeraša" u okviru 29. kola na stadionu "Merk i Bolenfaltor" bio je Džerom Gondorf, koji je u trećem minutu sudijske nadoknade pogodio mrežu "rudara".

Darmštat je poveo u 11. minutu kad je idealnu loptu Marsela Helera do mreže tima iz Gelzenkirhena sproveo reprezentativac Bosne i Hercegovine Mario Vrančić.

Veznom igraču "zmajeva" bio je ovo četvrti ovosezonski pogodak u njemačkom prvenstvu.

Imali su "rudari" više od igre, mnoštvo prilika, ali je najbolju u 57. minutu propustio Gvido Burgštaler iz jedanaesterca i činilo se tada da je poraz gostiju bio neminovan.

Ipak, Španac Koke je u 75. minutu glavom pogodio za izjednačenje Šalkea, u čijim redovima zbog povrede nije bilo Seada Kolašinca, koji je već jednom nogom u engleskoj Premijer ligi.

Gosti su posljednjih 10-ak minuta igrali sa desetoricom u polju nakon što je crveni karton zaradio Tilo Kerer i to je bilo ključno za pogodak domaćina u samom finišu i 12. ovosezonski poraz plavih.

Verder je u nedjelju popodne gubio od Hamburgera u Bremenu, ali je uspio da preokrene rezultat i zabilježi pobjedu kojom je praktično osigurao opstanak u Bundesligi i naredne sezone.

Nakon što je već u osmom minutu Mihael Gregorič doveo goste do prednosti, zeleni su do odlaska na odmor preko Maksa Kruzea uspjeli da izjednače, da bi u 75. minutu tri velika boda i plasman na čak osmo mjesto na tabeli osigurao Florijan Kajnc.

Tim iz Bremena, za koji je svih 90 minuta odigrao srpski internacionalac Miloš Veljković, nastavio je fantastičnu seriju i upisao sedmi trijumf na posljednjih devet susreta u kojima nije osjetio gorčinu poraza.

Utakmica na "Vezeru" imala je ružnu uvertiru jer je gostujući autubus sa igračima HSV-a napadnut zelenom bojom u Bremenu.