FMP bez iznenađenja u Zagrebu

Ekipa iz Železnika porazom je statovala u novoj sezoni ABA lige

ABA Cedevita-FMP 74:67 Izvor: MN PRESS

Ekipa FMP na startu nove sezone ABA lige pretrpela je poraz. Tim iz beogradskog predgrađa poražen je u Zagrebu od Cedevite rezultatom 74:67 (17:24, 22:13, 22:12, 13:18).

Ekipa iz Železnika uspevala je da drži rezultatski priključak do 27. minuta igre (49:54), ali je domaćin onda mini serijom na kraju treće četvrtine stigao do dvocifrene prednosti (61:49).

Izabranici Vlade Jovanovića do kraja su pokušali da učine nešto više, ali je iskusniji tim iz Zagreba stigao do prve pobede u novoj sezoni.

FMP
Izvor: ABA/Youtube

Cedevitu su predvodili Džanan Musa sa 21 poenom, dok je Demetris Nikols postigao 15.

U ekipi FMP najbolji je bio Filip Čović sa 20 poena i devet asistencija, a jedini još dvocifren učinak imao je Nemanja Nenadić koji je upisao 12 poena.

"Prve utakmice su uvek specifične i teške svakoj ekipi. Takva je bila i ova, i za jednu i drugu ekipu. Mi smo ispoštovali ono što smo se dogovorili da počnemo jako i čvrsto i na početku smo imali dobar rezultat. Posle smo, pogotovo u drugoj četvrtini, dosta pali i najviše je to bilo zbog toga što su oni u prvom poluvremenu imali 15 napadačkih skokova, što je nedopustivo, pogotovo za ovakvu mladu ekipu kao što je naša. Mislim da je to jedan od glavnih razloga što smo izgubili utakmicu. Nadali smo se da možemo da ih iznenadimo, jer ne bismo ni dolazili da nismo. Ukupno gledano, nisam nezadovoljan našom igrom", rekao je posle meča Filip Čović.