Laktaši odgodili slavlje Radnika - Bijeljinci još moraju da čekaju proslavu titule!

Laktašani su trijumfovali u Istočnom Sarajevu.

Slavija - Laktaši Izvor: Promo/FK Laktaši

Laktaši su prolongirali šampionsko slavlje Radnika bar do sljedećeg vikenda!

Tim Miljana Bajića je ove subote gostovao "davljeniku" Slaviji, koja je remijem ili pobjedom mogla da pomogne Bijeljincima, koji kasnije tokom večeri dočekuju Željezničar Sport tim.

Laktaši su, ipak, opravdali ulogu favorita u ovom duelu i spriječili lidera da pet kola prije spuštanja zavjese na sezonu proslavi povratak u Premijer ligu BiH:

SLAVIJA - LAKTAŠI 2:3 (1:2)
/Arbinja 43, Govedarica 80 – Šikanjić 13, Milojević 19, Turanjanin 74/

U ranoj fazi utakmice su gosti stigli do prednosti od dva gola, pogocima Milana Šikanjića iz 13. i Stefana Milojevića iz 19. minuta.

Krajem prvog dijela, u 43. minutu, "sokolove" je u život vratio Stefan Arbinja, da bi Nikola Turanjanin u 74. minutu, svojim trećim pogotkom u sezoni, vratio plus od dva gola na stranu Laktaša.

Dramu u meč, šest minuta kasnije, vratio je iskusni Miljan Govedarica, ali više od njegovog gola do kraja susreta tim iz Istočnog Sarajeva nije uspio da učini.

Veoma značajne pobjede u borbi za opstanak uknjižili su Romanija i Ljubić, koji su na Palama, odnosno u Prnjavioru, nadigrali Famos (2:0) i Sutjesku (3:0), te Velež, koji je u Nevesinju nadigrao već prežaljenu Omarsku (2:1).

U posljednjem meču, pod svjetlošću reflektora, Radnik je lako porazio Željezničar 4:1. Sve je bilo riješeno već u prvih 45 minuta, kada su Bijeljinci vodili 3:0. U nastavku po gol na obje strane, za siguran trijumf domaćina, koji u sljedećem kolu i matematički može da obezbijedi titulu protiv Slobode u Mrkonjić Gradu.

Slavija – Laktaši 2:3 (1:2)

Radnik – Željezničar Sport tim 4:1 (3:0)
/Stjepanović 5, Perišić 14, Josipović 37, 47  – Jević 90/

Odigrano 30. aprila:

Alfa Modriča – Leotar 2:0 (0:0)
/Šoškić 76, 90/

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!