Gde se "gasi" Sanabrija?

Španija ili Paragvaj, La Liga ili kvalifikacije, Evropa ili Južna Amerika... mladi napadač ne zna da prestane s golovima - 7/7 u nizu za novi trijumf Betisa.

Paragvajski napadač Antonio Sanabrija, koji je u prvoj sezoni u Betisu postigao ukupno pet pogodaka u svim takmičenjima, počeo je da se pretvara u pravu mašinu za postizanje pogodaka u drugoj sezoni među zeleno-belima.

Sedam i po miliona evra Romi plaćeno pojačanje već je izjednačio broj pogodaka iz sezone 2016/17, a računajući i mečeve koje je u tom nizu odigrao za Paragvaj u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2018, današnji gol u mreži posrnulog Alavesa bio mu je sedmi u isto toliko izlazaka na teren.

Sanabrija je "otvorio" goste pred 49.240 navijača na "Benito Viljamarinu" u 13. minutu, posle tačnog centaršuta Antonija Barahana, a kada se tim italijanskog stručnjaka Đanija De Bjazija odlučio na inicijativu u nastavku, usledila je brza i prosta kontra domaćih koji bi najverovatnije stigli i sami do mreže da u odsudnom trenutku Aleksis Ruano Delgado nije klizećim startom obavio posao umesto njih - 2:0 (1:0) za peti trijumf Betisa.

Betis

Tim trenera Kikea Setijena ima skor 4-1-1 u poslednjih šest mečeva gde je taj jedan poraz upisan prošlog vikenda u nezaboravnoj utakmici sa Valensijom u kojoj je "palo" devet golova. Suprotno Andalužanima, devetoplasirani tim iz prošle sezone, Alaves, doživeo je danas šesti poraz u poslednjih sedam nastupa uz svega tri postignuta gola.

Tražeći izlaz iz neprijatne situacije, De Bjazi je u poslednja tri kola počeo da koristi povremenog reprezentativca Srbije, Aleksandra Kataija, koji je posle 13 i 27 minuta s klupe u prethodna dva kola ovog puta dobio 15 minuta da nešto promeni u čemu, logično, nije uspeo.

Katai je u prethodnih godinu dana samo tri puta proveo na terenu svih 90 minuta.