Jokić zabrinuo Melouna, pao Boston

U NBA ligi je u noći između srede i četvrtka odigrano 14 mečeva. Nikola Jokić poražen i povređen, Bogdan Bogdanović veoma dobar u pobedi, Nemanja Bjelica bez učinka. Prekinut niz Seltiksa od 16 uzastopnih pobeda

Denver je pretrpeo težak poraz od Hjustona (125:95), ukupno deseti ove sezone. Rokitsi su pred svojim navijačima "slomili" Nagitse u prvom poluvremenu kada su već imali 35 poena viška (75:40).

Nikola Jokić odradio je dobar posao na tom meču, ali to nije bilo dovoljno da spasi svoj tim poraza.

On je upisao 17 poena, imao je šest skokova, tri asistencije, dve ukradene i izgubljene lopte i blokadu za 26 minuta provedenih na terenu.

Nikola

Srpski centar je tokom prvog dela igre iskrenuo zglob, nakon čega je napustio parket, ali je posle bandaže insistirao da se vrati u igru, što svedoči da nije u pitanju povreda koja bi trebalo da ozbiljno zabrine trenera Majka Melouna.

U ekipi Portlanda istakla se trojka - Trevor Ariza sa 25 poena, Kris Pol sa 23 poena i 12 asistencija i Džejms Harden koji je ubacio 21 pogodak.

U prebogatoj ponudi na NBA parketima najupečatljivija je bila utakmica u Majamiju, gde je domaći tim srušio Boston (104:98). Hit je tako prekinuo sjajan niz Selektiksa, koji je brojao 16 mečeva bez poraza.

Lilard i Nurkić ne mogu sami (VIDEO)

Najzaslužniji za to bio je Goran Dragić koji je postigao 27 poena, i imao pet skokova i četiri asistencije.

Bostonu, kod kojeg je najzapaženiju rolu odigrao Kajri Irving sa 23 poena, to je bio tek treći poraz ove sezone.

I Sakramento je prekinuo seriju, ali negativnu i posle brojnih poraza upisao je trijumf u kalifornijskom derbiju. Pobedili su Los Anđeles Lejkerse rezultatom 113:102.

Bogdan Bogdanović imao je zapaženu rolu. Za 27 minuta provedenih u igri postigao je 14 poena (šut iz igre 6/9, šut za tri 2/3), imao je sedam asistencija, skok, tri izgubljene i dve ukradene lopte.

Bogdan Bogdanović

Najbolji u timu Kingsa (skor 5-13) bili su Vili Koli Stajn sa 26 i Zek Rendolf sa 22 poena, uz po sedam skokova i asistencija.

Kod Lejkersa novajlija Lonco Bol upisao je "dabl-dabl" – 11 poena i isto toliko asistencija, uz sedam skokova.

Minesota je na svom terenu srušila Orlando (124:118), ali Nemanja Bjleica nije dao doprinos toj pobedi.

On nije uspeo da se upiše u strelce, nije imao ni skok, niti asistenciju, već samo jednu ukradenu loptu. Za nepunih osam minuta iz igre je šutirao 0/3, od čega su dva bezuspešna pokušaja bila za tri poena.

U noći između srede i četvrtka slavili su i Los Anđeles Klipersi Miloša Teodosića, koji je počeo sa laganim treninzima posle povrede stopala.

Pobedili su Atlantu u gostima (116:103), a najveće zasluge za taj uspeh pripadaju Blejku Grifinu koji je zabeležio "tripl-dabl" učinak - 26 poena, 10 skokova, 10 asistencija. Klipresima je to bila šesta pobeda u sezoni, uz 11 poraza.