"Građani" sigurno koračaju ka tituli

Mančester siti vezao 16. pobedu u Premijer ligi!

Kaznena ekspedicija Pepa Gvardiole nastavila je da krči put ka tituli u Premijer ligi!

U 18. kolu, fudbaleri Mančester sitija upisali su 17. pobedu, a 16. uzastopnu (uz jedan remi).

Najnovija "žrtva" bio je Totenhem, koji je ubedljivo savladan na domaćem terenu - 4:1 (1:0).

Sjajnu partiju pružio je Ilkaj Gundogan, strelac vodećeg gola posle kornera u 14. minutu, a potom i asistent Kevinu De Brujneu za 2:0 u 70. Treći gol za domaćina postigao je Rahim Sterling u 80, pošto se prethodno obrukao pet minuta ranije, kada je Gabrijel Žesus pogodio stativu iz penala, a on odbijenu loptu poslao visoko iznad nebranjenog gola.

Taj promašaj ga je izgleda prilično iznervirao, pošto je u 90. minutu postigao još jedan pogodak.

Gosti su donekle ublažili poraz u trećem minutu nadoknade, kada je Kristijan Eriksen ukrao loptu igračima Stija na oko 30 metara od gola, a potom i precizno šutirao sa ivice kaznenog.

"Građani" su ovom pobedom nastavili put ka tituli, jer i dalje imaju 14 bodova više od Čelsija, kao i Mančester junajteda koji igra u nedelju protiv VBA u gostima.