Mesi opčinio Seltu

Sjajni Argentinac u prvih pola sata utakmice dao dva gola i jednom asistirao.

Barselona, Sevilja i Espanjol u četvrtak su se plasirali u četvrtfinale Kupa kralja i tako se priključili Realu, Atletiko Madridu, Valensiji, Leganesu i Alavesu, koji su obavili posao tokom prethodna dva dana.

Barsa je "isprašila" Seltu rezultatom 5:0 (4:0), nakon 1:1 u Vigu prošle nedelje.

Lionel Mesi na sličan način je zatresao mrežu u 13. i 15. minutu, za vođstvo od 2:0, kojim je manje-više rešen ovaj dvomeč. Oba puta je asistirao Đordi Alba, a Mesi majstorski pogađao, prizemnim udarcima levom nogom.

ŽREB U PETAK

Izvlačenje parova četvrtfinala zakazano je za petak u 12.30 časova. Žreb je potpuno nedirigovan, a utakmice će se igrati 17. i 24. januara.

U 28. minutu su se uloge zamenile, pa je Mesi dijagonalom pronašao Albu u kaznenom prostoru i omogućio mu da i on matira golmana Alvareza. Tri minuta kasnije Luis Suarez je iskoristio veliku grešku odbrane da povisi na 4:0, a konačan rezultat postavio je Ivan Rakitić posle kornera u 87. minutu.

Sevilja je 2:0 iz prvog susreta sa drugoligašem Kadizom potvrdila na svom stadionu - 2:1 (Ben Jeder 31, Korea 54 - Garsija 86), uz napomenu da su gosti pri rezultatu 0:0 pogodili prečku i propustili još jednu stoprocentnu šansu.

Levante, za koji je prva 63 minuta odigrao Saša Lukić, nije uspeo da kod kuće odbrani prednost od 2:1 protiv Espanjola.

Plavo-beli iz Barselone su preko Lea Baptistaa u 14. i Morena u 34. minutu stigli do željenih 0:2 i taj rezultat se više nije menjao.