Rudar "glumio" Slobodu, Željo ubjedljiv (FOTO)

Fudbaleri sarajevskog Željezničara, u sklopu prirprema za meč 20. kola Premijer lige BiH protiv tuzlanske Slobode, ubjevljivo u prijateljskom meču porazio Rudar iz Kaknja 4:0 (3:0).

Fudbaleri sarajevskog Željezničara slavili su danas ubjedljivo 4:0 (3:0) u prijateljskom meču protiv federalnog prvoligaša Rudara iz Kaknja.

Već u prvom poluvremenu kombinovani sastav "plavih" postigao je tri pogotka i najavio siguran trijumf.

Mujagić je glavom u trećem minutu donio prvo slavlje, da bi u 30. minutu prednost poduplao Modić lijepim udarcem sa 20-ak metara. Do poluvremena još jedan pogodak u mreži Kakanjaca. Jovanović je pet minuta prije odlaska na odmor povisio na 3:0.

U 62. minutu Zajmović je postavio konačnih 4:0.

Timu Admira Adžema kontrolni susret sa rivalom iz Kaknja poslužio je kao priprema za meč 20. kola Premijer lige BiH, u kojem će Željezničar na "Grbavici" ugostiti tuzlansku Slobodu (subota, 14.30).

Podsjetimo, nakon 19 kola u bh. prvenstvu, Željezničar je lider sa 44 boda, jednim više od aktuelnog šampiona Zrinjskog iz Mostara.

ŽELJEZNIČAR - RUDAR 4:0 (3:0)

ŽELJEZNIČAR: Ćeman (65. Fejzić), Hadžić (67. A. Šehić), Osmanković (51. Velić), Ćubara, Projić (67. E. Šehić), Modić, Šabanadžović (46. Nuhanović), Zajmović, Dacić, Crnov, Mujagić (70. Hasanović).

RUDAR: Jovanović, Sarvan, Čaluk, Musić, Goralija, Topalović, Baručija, Čehajić, Nejmarlija, Fočo, Kobilica.