Četiri komada antistres rešenje Totenhema

Totenhem gubio od Bornmuta, ali je na kraju stigao do ubedljive pobede 4:1 u 30. kolu Premijer lige.

Kako je samo sve delovalo idealno za Totenhem stedinom nedelje. "Pevci" u pored 2:2 iz Torina vodili protiv Juventusa i jednom nogom već bili u četvrtfinalu Lige šampiona."Stara dama" ih je ekspresno i bolno prikovala za zemlju, postigavši dva brza gola za prolaz...

Krajem nedelje, posle desetak minuta igre na Vitaliti stadionu, nad klubom sa nekadašnjeg Vajt Hart Lejna gomilanje tamnosivih oblaka se nastavilo.

Ali...

Grmljavina Bornmuta nije potrajala i sunce je opet obasjalo londonski klub

Bornmut - Totenhem 1:4 (1:1)!

Beg Adama Smita po desnoj strani u sedmom minutu najavio je radovanje domaćih navijača. Krilni fudbaler Bornmuta podigao je publiku na noge, a Džunir Stanislas ih bacio u trans, primivši loptu bliže "drugoj stativi" i smestivši je iza leđa Uga Lorija u mrežu.

Još lepša je bila akcija "pevaca" u 35. minutu, iz koje su stigli do izjednačenja. Napad gostiju tekao je takođe po desnoj strani, Hjung Min Son je razmenio loptu sa Seržom Orijeom, pošto je imao čistinu ispred sebe i dobar pregled, lepo je uočio Dele Alija na suprotnoj strani, usledio je centaršut i pogodak.

Ali je asistirao u 62. minutu, kada je Son želeo da uhvati volej, nespretno i uz dosta sreće lopta je završila u mreži za 2:1.

U finišu meča Son je posle lopte Eriksena brzo istrčao kontru "jedan na jedan" i uspešno je rešio, dok je Orijer u prvom minutu sudijske nadoknade postavio konačnih 4:1.

Totenhem je s nova tri boda pretekao Liverpul i sada je treći. Razlika između ova dva kluba je samo bod (61/60), doj Mančester junajted na drugom mestu ima 65. Bornmutu ima 33 boda i bezbrižan je.