Atletikovih pet na "minus četiri"

Madriđani i u Moskvi pobedili Lokomotivu i plasirali se u četvrtfinale Lige Evrope.

Atletiko Madrid je za klasu bolji od Lokomotive iz Moskve.

Lokomotiva nezadrživo grabi ka trećoj tituli prvaka, prvoj posle 14 godina. U Rusiji je najbolja, ali je u Ligi Evrope morala da čestita boljem.

"Jorgandžije" su u dvomeču slavile ukupnim rezultatom 9:1. U Madridu je bilo 3:0, a večeras na RZD areni u Moskvi čak 5:1.

Jedino što crveno-zelenima ostaje za utehu je fantastična gol Maćeja Ribusa. Poljak je u 20. minutu revanša uspeo da sa preko 30 metara savlada Aksela Vernera.

Na "minus četiri" u prestonici Rusije dominirao je klub koji je došao iz daleko toplijih krajeva. Osim pomenutog gola, sve vredno u Moskvi napravili su igrači Atletika.

Anhel Korea je bio strelac prvog gola u 16. minutu, posle asistencije Kokea. Argentinac je lepo prošao i samo ćušnuo loptu pored Antona Kočenkova.

Saul je u 47. razmenio dupli pas sa Filipeom Luisom i vratio prednost Atletiku, koju Madriđani ne samo da nisu ispuštali već su je pretvorili u ubedljivu pobedu.

Na scenu je potom stupio Fernando Tores, dvostruki strelac u 65. i 70. minutu, s tim što je prvo gol postigao iz penala. Tačku na dvomeč i plasman u četvrtfinale stavio je Antoan Grizman golom u 85. minutu. Ovaj gol ostaće upamćen po sjajnom driblingu asistenta Koree i vrlo lepom lobu Francuza.