Milan iz "dvojke u keca"

„Leteći magarci“ za samo jedan minut postigli dva gola na „San Siru“ i preokrenuli rezultat protiv Milana, ali je domaćin stigao do pobjede nakon novog preokreta - 3:2 (1:2).

Kjevo je bio na dobrom putu, ali nije uspio da prekine sjajnu seriju „rosonera“.

Izabranici Đenara Gatuza u 2018. godini ostvarili su sedam pobjeda i remi i u nedjelju su nastavili niz u odličnoj utakmici protiv "letećih magaraca" s puno preokreta.

MILAN - KJEVO 3:2 (1:2)

Činilo se da će nedjeljni meč 29. kola Serije A biti nova rutinska pobjeda, peta uzastopna, tima sa „San Sira“, posebno nakon što je u 10. minutu mrežu gostiju pogodio Turčin Hakan Čalhanoglu.

Međutim, u razmaku od 60-ak sekundi u 33. minutu, najprije je Marijuš Stepinski prevario golmana Đanluiđija Donarumu za izjednačenje, da bi u narednom napadu „magaraca“ uslijedio novi šok – „bomba“ Roberta Inglezea u same rašlje za 1:2.

Početkom nastavka „rosoneri“ su se odmah rezultatski vratili poslije pogotka Patrika Kutronea, koji je najprije bio poništen zbog ofsajda, međutim, nagon pregledanog snimka, sudija Mauricio Marijani je pokazao na centar - 2:2.

Do velike pobjede, Milan je stigao pogotkom u 82. minutu kad se dobro snašao Portugalac Andre Silva u kaznenom prostoru i pogodio mrežu Stefana Sorentina - 3:2.

Duboko u sudijskoj nadoknadi, Marijano je ponovo konsultovao VAR i dosudio jedanaesterac za Milan, međutim, Sorentino je odbranio udarac Franku Kesiju, ali više nije bilo vremena za eventualno izjednačenje.

Atalanta je danas protunjala kroz Veronu (0:5) zahvaljujući prvenstveno hrvatskom internacionalcu Josipu Iličiću, trostrukom strijelcu.

S druge strane, Roma je iako „opijena“ plasmanom u četvrtfinale Lige šampiona protiv Barselone smogla snage da osvoji sva tri boda na gostovanju u Krotoneu (0:2).

Domaćina je "načeo" Stefan El Šaravi na asistenciju reprezentativca Srbije Aleksandra Kolarova, da bi pobjedu "ovjerio" Rađa Naingolan.

Drugi srpski reprezentativac Adem Ljajić takođe je bio asistent Andrei Belotiju, ali je njegov Torino izgubio od Fiorentine (1:2) golom Sirila Teroa iz penala u četvrtom minutu sudijske nadoknade!

Nadoknada vremena bila je kobna i za "fenjeraša" Benevento, koji je vodio do 90. minuta, a onda primio dva gola i ostao kraktih rukava - 1:2.