Šok na San Siru – Sasuolo zaustavio Milan

“Rosoneri” remizirali na svom terenu sa Sasuolom i povećali zaostatak za Romom, Laciom i Interom.

Fudbaleri Milana uspjeli su da se vrate u život poslije vođstva Sasuola, ali ne i da stignu do sva tri boda protiv autsajdera iz donjeg dijela tabele.

Golom Nikole Kalinića četiri minute prije kraja meča Milan je stigao do remija 1:1 sa Sasuolom i osvojio samo bod u posljednjem meču 31. kola Serije A.

Milan – Sasuolo 1:1 (0:0)

Probudio je Đenaro Gatuzo do njegovog dolaska očajni Milan, “rosoneri” su zaredali pobjede i vratili se u vrh tabele, ali loši rezultati u posljednja tri meča ponovo su udaljili Milan od Lige šampiona.

Osam bodova zaostaje Milan za Romom i Lacijom poslije poraza i dva remija u posljednja tri meča.

Ako navijači Milana ne zamjeraju Gatuzovoj ekipi poraz od Juventusa i remi sa Interom, sigurno hoće remi sa Sasuolom, ekipom koja se bori za opstanak u Seriji A.

Napadali su “rosoneri” u prvih 45 minuta, opsjedali gol Sasuolovog junaka, Andree Konsiljia, koji je u prvom dijelu imao pet odličnih intervencija. Dva puta golman gostiju u jendom napadu branio je pokušaje Kesija, a ništa bolje nisu prošli ni ostali fudbaleri u crveno-crnom.

Sasuolo je u drugom poluvremenu imao nekoliko prilika poslije polukontri, ali I Donaruma je bio na visini zadatka. Prvo je odbranio pokušaj Politana, pa odbijenu loptu nogom odbio u korner ispred Aćerbija, a nešto kasnije uhvatio I “živu” loptu poslije udarca Raguze.

Pravi šok desio se u 75. minutu. Bonući je loše izbio jednu loptu na 35 metara od gola, a Maciteli ju glavom vratio iza odbrane Milana za Politana koji je preciznim udarcem matirao Donarumu – 0:1!

Ekipa Đenara Gatuza, koji je u međuvremenu promijenio formaciju u 3-4-3 Milan, do kraja je sve karte bacila na napad, a četiri minute prije kraja stigla je do izjednačenja lijepim pogotkom Kalinića.

Čalhanoglu je u finišu loše šutirao glavom sa sedam, osam metara, a najbolju priliku za preokret u posljednjim trenucima utakmice propustio je Bonaventura, tačnije spriječio ga je Konsilji.

Golman Sasuola donio je svojoj ekipi treći remi u posljednje četiri utakmice. Sva tri završena su rezultatom 1:1.