GOŠK "preskočio" Borac - Sarajevo "igra" za Evropu

Danas su odigrane dvije utakmice Premijer lige BiH...

GOŠK "preskočio" Borac - Sarajevo "igra" za Evropu Izvor: SamirCacan/MONDO

Sarajlije su pobjedom protiv Širokog najavile bolju formu u nastavku Lige za prvaka i borbu za Evropu, dok je na drugoj strani, u Ligi za opstanak, GOŠK na "Tušnju" vjerovatno osigurao "društvo najboljih" sljedeće sezone.

Zbog bojkota Hordi zla stadion "Asim Ferhatović Hase" vjerovatno nikad nije izgledao tužnije na domaćim utakmicama Sarajeva.

U dosta slaboj utakmici, na kojoj je bilo nekoliko stotina gledalaca, fudbaleri u Bordo dresovima su golovima Mersudina Ahmetovića u 58. i Elvisa Sarića u 71. minutu savladali Široki Brijeg - 2:0.

Četiri kola prije kraja prvenstva Široki i dalje drži treću poziciju sa 49 bodova, ali Sarajevo sada kasni svega dva boda.

Najzanimljivije detalje sa utakmice Sarajevo - Široki Bijeg možete pogledati OVDJE.

Ekipa iz Gabele je u Tuzli do tri boda došla lakše od očekivanog savladavši Slobodu - 1:2.

Vrijedna tri boda, kojima će GOŠK vjerovatno osigurati opstanak u Premijer ligi, donijeli su Nardin Mulahusejnović golom u 20. i Dino Hasanović u 50. minutu utakmice.

Domaći igrači su do kraja meča uspjeli postići utješni pogodak, a strijelac u 85. minuti bio je Borislav Terzić.

GOŠK je sa ova tri boda preskočio banjalučki Borac na osmoj poziciji.