Borcu bod u Zenici, opstanak sasvim blizu

Fudbaleri Borca ispustili vođstvo protiv Čelika, ali na kraju stigli do važnog boda u borbi za opstanak.

PLBIH: Čelik - Borac 1-1 Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Derbi Lige za opstanak između Čelika i Borca završen remijem 1:1, kojim mnogo zadovoljniji mogu da budu Banjalučani.

Borac je tako četiri kola prije kraja zadržao sedam bodova prednosti nad Čelikom, koji je sada mnogo bliže ispadanju u niži rang.

Čelik nije uspio da na Bilinom polju pred najmanje 6.000 ljudi stigne do pobjede kojom bi potpuno zakomplikovao situaciju na dnu premijerligaške tabele.

Počelo je nepreciznim pokušajem Nikolića, potom je Kunić uzvratio udarcem pored gola na drugoj strani, a najbolju šansu imao je Nigerijac Okoli koji je u 28. minutu sa pet metara šutirao pored gola Vukliša.

Golman Borca umalo da bude savladan u 44. minutu i to lobom sa 40 metara, ali je nekako uspio da odbrani lukavi pokušaj Šišića.

Prava uzbuđenja viđena su u prvoj poluvini drugog poluvremena, na nesreću po domaću publiku zatresla se mreža njihovog gola.

Kunić je pogodio u 54. minutu za vođstvo Borca i dodatno samopouzdanje.

Ipak, prednost Banjalučana trajala je samo deset minuta. Nikolić je izjednačio na 1:1 i vratioi nadu Čelika da može do važne pobjede.

Problem za domaće napravio je Salčinović koji je isključen zbog oštrog starta, ali uprkos tome Zeničani su napadali.

Anđušić je u 68. Minutu propustio dobru priliku, a potom i Okoli, međutim rezultat se nije mijenjao.

Borac je u finišu imao i priliku za trijumf, međutim strijelac za crveno-plave Petar Kunić, ovog puta promašio je sa nekoliko metara.