"Lavovi" pojeli Poljake! (FOTO)

Novo iznenađenje u Grupi H na Svetskom prvenstvu. Senegal pobedio Poljsku 2:1!

"Lavovi Terange" su svoj, tek drugi, Mundijal, prvi posle 16 godina (prvo Svetsko prvenstvo 2002. godine), počeli neočekivanom pobedom nad favorizovanom Poljskom!

Zahvaljujući sreći, snalažljivosti i lukavstvu, ali i vrlo lošim Poljacima, Senegal slavi prvu pobedu koja je, posle trijumfa Japana nad Kolumbijom (2:1), jedno od najvećih iznenađenja u dosadašnjem toku turnira.

Poljska - Senegal 1:2 (0:1). Strelci: Tijago Ćonek (autogol) 38. i Nijang 62. minut za Senegal, Gregorž Krahovjak u 86. minutu za Poljsku.
.....

U istom danu dva iznenađenja. Japanci, koji su igrali ceo meč protiv Kolumbije sa igračem više, uspeli su da ostvare veliki trijumf, da bi usledilo novo iznenađenje - pobeda Senegala nad indisponiranim Poljacima, koji osim tog gola i sporadičnih jalovih pokušaja, APSOLUTNO NIŠTA nisu prikazali.

Prvo poluvreme mneča na stadionu Spartaka u Moskvi bilo je za zaborav, a mnogi su verovatno i zaspali gledajući spori i nezanimljiv fudbal (najlošije poluvreme na turniru do sada).

Ali, tu uspavanku prekinuo je gol Senegala. Srećan!

Apsolutno se ništa nije dešavalo na terenu, a onda BUM! Nijang je dobio duel sa Piščekom, što bi se reklo "otresao ga je", prosledio je loptu do Idrisa Ganea Gajea, koji je šutirao, a lopta je putu do gola pogodila u nogu Ćoneka i prevarila Vojćeha Ščesnjog.

Čitaoci pišu za MONDO: Zašto je Lav kralj Afrike

Očekivao se nekakav odgovor Poljske u nastavku. Istina, Poljaci jesu ušči odlučnije u drugo poluvreme.

Robert Levandovski, najveća uzdanica Poljaka, sjajno je izveo slobodan udarac u 49. minutu, ali je 34-godišnji golman Senegala Kadim Ndiaje fenomenalnom paradom sačuvao mrežu.

Osma reprezentacija na svetu (FIFA rang lista), kojoj je ovo osmo svetsko prvenstvo u istoriji, međutim, nikako nije uspevala da pokaže ideju šta učiniti sa rastrčanim i fizički dobro pripremljenim Senegalcima, koji su zatvarali prostor.

I tek što su Poljaci "živnuli" i počeli da stvaraju akcije u talacima, novi šok za njih!

Bio je to neverovatan kiks Krahovjaka, koji je došao na ideju da loptu sa centra vrati unazad, ka svojoj odbrani i golmanu.

Međutim, lopta je bila spora i "kratka", lukavi Nijang je ušao na teren sa strane, lako je prevario Ščesnjog i stuštio se ka golu Poljske, potpuno neometan ubacio loptu u mrežu. E sad, pitanje je da li je dobio dozvolu da uđe na teren od sudije, posle lekarske intervencije. Mahao je Nijang sudiji na terenu, a pored njega je stajao četvrti. Teško je reći da li je od jednog od njih dvojice dobio dozvolu da uđe na teren. Kontroverzan gol, ali je na semaforu pisalo 2:0 za Senegal!

Ovo je bio prvi gol za Senegal ovog fudbalera iz prvog udarca na gol na Svetskom prvenstvu!

POGLEDAJTE FOTOGRAFIJE AKCIJE ZA GOL

Dodatno demoralisani ovim golom, Poljaci su nekako sebe "naterali" da ponovo krenu napred, ali čitavih 20 minuta od tog drugog gola ništa nisu uspevali konkretnije da urade.

Do 86. minuta kada je Krahovjak je odlično reagovao glavom posle centaršuta Grošickog i savladao golmana Senegala.

Ostalo je bilo premalo vremena da Poljaci nešto urade, a Senegal je umešno čuvao loptu... Sada će Poljaci morati da se "vade" protiv Kolumbije, koja je takođe kiksnula i Japada.

SASTAVI:

POLJSKA: Ščesnji - Pišček, Pazdan, Ćonek, Rebus, Krihovjak, Žjelinski, Blaščikovski, Milik, Grošicki, Levandovski.

SENEGAL: Ndijae - Uage, Kulibali, S. Sane, Sabali, Gana, A. Ndiaje, Mane, Ismaila, Nijang (ili Njan), Dijuf.

ATMOSFERA UOČI UTAKMICE: OVAKO ZVUČI KAD POLJACI PEVAJU HIMNU

Na tribinama je vrvelo od prelepih Poljakinja!