Željo od 0:3 do 3:3 protiv Veleža

Sarajlije u mostarskim Vrapčićima gubile sa 3:0, ali su uspjeli da ostanu neporaženi u prijateljskoj utakmici.

"Rođeni" su odlično otvorili meč i poveli u 19. minutu nakon što je Lukas šutirao, a lopta pogodila Kemala Osmankovića, promijenila smjer i završila u mreži.

Već u narednom napadu, Velež je poveo sa 2:0! Ponovo je Osmanković bio tragičar jer je pokušao da ispuca loptu, a ona pogodila Brandaa i odsjela iza leđa Vedrana Kjosevskog.

Osam minuta kasnije, ponovo je Brandao pogodio mrežu Želje nakon udarca sa ivice kaznenog prostora.

Međutim, već u 31. minutu meča, plavi sa Grbavice su uspjeli da smanje golom Miloša Bakrača i s 3:1 se otišlo na odmor u poluvremenu.

U nastavku, Filip Arežina je bombom iz slobodnog udarca sa 30 metara smanjio na 3:2, da bi remi sarajevskog timu u 75. minutu osigurao Džanan Zajmović na asistenciju Arežine.

Narednu utakmicu Željezničar igra u četvrtak u Talinu (18.00) protiv estonske Trans Narve u prvom kolu kvalifikacija Lige Evrope.

Željezničar: Kjosevski - Stevanović, Osmanković (Bogičević od 59.), Bakrač, Pavić (Mehremić od 59.) - Hajdarević, Šabanadžović (Čurjurić od 46.) - Veselinović (Zec od 63.), Arežina, Blagojević (Zajmović od 46.) - Krpić (Dacić od 74.).

Velež: Bobić - Dario, Zvonić, Kuduzović, Mešanović - Ćosić - Behram, Lulas - Mujezinović, Ovčina - Brandao.