LE: Didelanž izbacio Legiju, ispala i Braga!

Didelanž remizirao 2:2 sa Legijom i izbacio poljskog šampiona iz Evrope. Ukrajinska Zorja eliminisala Bragu.

Drugu godinu za redom poljski šampion neće igrati grupnu fazu evropskih takmičenja.

Varšavska Legija ponovo je razočarala svoje navijače koji su se nadali Ligi šampiona, a ostali su i bez Lige Evrope.

Luksemburški Dudelanž iznenadio je Poljake pobjedom 2:1 u prvom meču, da bi u četvrtak uveče izborio remi 2:2 za istorijski uspjeh i plasman u plej-of Lige Evrope.

DIDELANŽ -  LEGIJA 2:2 (2:1)

/Štumf 7, Stelvio 17 - Kante 33, 88/

Baš kao i protiv Spartaka iz Trnave prije nekoliko nedelja u kvalifikacijama za Ligu šampiona fudbaleri Legije morali su da se vade u revanšu, ali ni ovoga puta to nisu uspjeli.

Didelanž je već nakon 17 minuta igre vodio golovima Štumfa i Stelvija i doveo ekipu iz Varšave na rub provalije.

Gosti su međutim, uspjeli da se povrate iz šoka i pogotkom Kantea u 33. minutu smanje na 2:1, za koliko-toliko mirnije drugo, odlučujuće poluvrijeme.

Šampion Poljske kojeg je pred ovaj meč preuzeo portugalski stručnjak Rikardo Sa Pinto pritiskao je i uspio da u samom finišu stigne do izjednačenja, a strijelac je ponovo bio Kante.

Bilo je to ipak prekasno.

Samo dvije minute regularnog dijela i sudijska nadoknada nisu bili dovoljni Poljacima da stignu do potpunog preokreta i Didelanž će drugi put u istoriji igrati plej-of za Ligu Evrope.

Prije pet godina na korak od grupne faze zaustavio ih je Hapoel iz Tel Aviva, a ovoga puta protivnik će im biti rumunski Kluž.

Fudbaleri Sportinga iz Brage, redovnog učesnika i finaliste Lige Evrope iz 2011. godine, ovo takmičenje gledaće samo preko malih ekrana.

Ukrajinska Zorja izvukla je 2:2 na stadionu u Bragi i eliminisala domaćina, jer je njihov prvi duel prije sedam dana završen rezultatom 1:1.

Dva puta Portugalci su vodili, ali se Zorja dva puta vraćala i zasluženo izborila plasman u narednu rundu.

Pogodak za konačnih 2:2 sedam minuta prije kraja postigao je Aleksandar Karavajev, i to između pet igrača domaćeg tima. Pogledajte!