Hrvatska i Srbija ne mogu opet do finala

Vaterpolo reprezentacija Hrvatske uspješno se oporavila od poraza od Srbije i potvrdila drugo mjesto u grupi "B".

Svjetska liga - Hrvatska - Australija 11-9 Izvor: MN PRESS

Nisu imali mnogo vremena za odmor, ali su se oporavili na vrijeme.

Vaterpolisti reprezentacije Hrvatske poraženi su sinoć od Srbije (11:10) u derbiju grupe "B" završnog turnira Svjetske lige, a već u ranom popodnevu morali su ponovo na bazen zbog trećeg meča grupne faze protiv Australije, koja je takođe imala jednu pobjedu do sada.

Hrvatska je slavila "tijesno" rezultatom 11:9 (2:3, 2:2, 6:3, 1:1) i tako "zakucala" drugo mjesto u grupi, samim tim izbegla je Srbiju sve do finala turnira u Beogradu.

Slabo su "ušli u meč", gubili na poluvremenu jednim golom razlike, da bi u trećoj četvrtini preuzeli sve u svoje ruke i preokrenuli rezultat. Najefikasniji igrač kod Hrvata bio je Josip Vrlić sa tri gola, dok su po dva postigli Maro Joković i Ivan Krapić.

Srbija večeras igra posljednji meč grupne faze protiv Kazahstana (21.00).

Podsjetimo, došlo je do blage promjene termina odigravanja mečeva.