U Republici Srpskoj će za vikend biti uglavnom sunčano, uz malu do umjerenu oblačnost i toplije sa maksimalnom temperaturom do 20 stepeni Celzijusovih, podaci su Hidrometeorološkog zavoda Republike Srpske.
Najviša dnevna temperatura vazduha u subotu, 4. aprila, biće od 12 do 18, na jugu do 20 stepeni, a u nedjelju, 5. aprila, od 15 do 20 stepeni Celzijusovih.
U Republici Srpskoj će sutra i dalje biti oblačno sa slabim do umjerenim padavinama, kišom u nižim, a susnježivom i snijegom u planinskim područjima.
Temperatura vazduha biće od četiri do 11, na jugu do 15 stepeni Celzijusovih.
U petak, 3. aprila, biće pretežno do potpuno oblačno sa kišom u nižim i susnježicom i snijegom u višim krajevima, ali će padavine u drugom dijelu dana prestati, a do uveče na krajnjem jugu i zapadu doći će do razvedravanja.
U Hercegovini će biti vjetrovito uz jaku i olujnu buru.
Najviša dnevna temperatura biće od šest do 13, na jugu do 16 stepeni Celzijusovih.