Madervel prekinuo nestvarnu seriju Džerardovog Rendžersa

Tim iz Glazgova napravio neočekivan kiks, ali i dalje ima ubjedljivu prednost na čelu tabele.

Madervel - Glazgov Rendžers 1:1 prekinuta serija Rendžersa od 15 uzastopnih pobjeda Izvor: Tanjug, Scott Heppell/AP

Veliki kiks Glazgov Rendžersa u prvenstvu Škotske!

Malo ko je očekivao da bi Madervel, koji za prvenstvenu pobjedu ne zna od kraja oktobra prošle godine, mogao ostati neporažen u duelu sa sjajnom ekipom koju s klupe predvodi Stiven Džerard.

Ali, to se desilo.

Rendžers, koji je nanizao 15 uzastopnih pobjeda u prvenstvu, koje su mu donijele ogromnih 21 bod prednosti ispred gradskog rivala Seltika, teškom mukom osvojio je samo bod, čime je prekinuta nestvarna serija započeta 27. septembra 2020.

Pretposljednji tim lige uspio je da povede sredinom prvog poluvremena golom koji je postigao Devante Kol, a bod lideru škotskog prvenstva donio je rezervista Sedrik Iten u 72. minutu.

Glazgov Rendžers krupnim koracima gazi ka tituli u Škotskoj, prvoj nakon pune decenije, a današnji kiks teško da će promijeniti nešto u borbi za sami vrh, s obzirom na veliki zaostatak Seltika, koji ima i tri utakmice manje.

Sjajni Rendžers ove sezone nije izgubio niti jednu utakmicu. U dosadašnja 24 meča upisao je čak 21 trijumf i samo tri remija, te će razlika i poslije ovog vikenda ostati 21 bod, jer Seltik na svom terenu juče nije uspio da savlada Livingston (0:0).

Oba dosadašnja "Old Firm" derbija Rendžers je riješio u svoju korist, i to bez primljenog gola (2:0, 1:0), a treći će biti odigran 20. marta.

TABELA: Rendžers (+3) 66, Seltik 45, Hibernijan 40, Aberdin (-2) 39, Livingston (-2) 31...