Leotar preko Radnika do polufinala Kupa Srpske!

Najuspješniji tim u najstarijem takmičenju Republike Srpske eliminisan već u četvrtfinalu.

FK Leotar Trebinje - FK Radnik Bijeljina 2:1 Kup Republike Srpske četvrtfinale zaostala utakmica Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

U posljednjih pet sezona, Radnik iz Bijeljine četiri puta osvojio je Kup Republike Srpske (u sezoni 2019/20. zbog pandemije završnica nije odigrana), ali sada neće biti u prilici da dođe do petog uzastopnog, a ukupno osmog trofeja u najstarijem takmičenju Srpske.

Najtrofejniji klub Kupa Srpske eliminisan je u zaostaloj utakmici četvrtfinala od Leotara. Trebinjci su na svojim "Policama" bili bolji, slavili 2:1, te izborili plasman među četiri najbolje ekipe, gdje će snage u dvomeču odmjeriti sa dobojskom Slogom.

LEOTAR - RADNIK 2:1 (0:0)
/Zečević 61, Maksimović 66 - Grahovac 77/

U prvom poluvremenu u Trebinju nije bilo golova, a onda je sredinom nastavka domaći tim došao do dva brza pogotka. Strijelci za Leotar bili su Lazar Zečević i Drago Maksimović, koji je nakon debitantskog gola u prvenstvu proteklog vikenda, sada postigao i svoj prvi gol u seniorskom timu trebinjskog kluba.

Sve što su izabranici Darka Nestorovića uspjeli da učine je počasni pogodak, koji je u 77. minutu postigao "rezervista" Vladimir Grahovac.

Podsjetimo, u drugom polufinalu, koje je na programu 7. aprila i 12. maja, sastaće se Krupa i Kozara iz Gradiške.

LEOTAR: Perišić, Andrić (69. Kolak), Šešelj, Paranos (90. Begenišić), Šipovac (90. Aćimović), Ramić, Zečević, Medan (75. Ristić), Prebiračević, Mićunović, Maksimović (69. Spaić). Trener: Oleg Ćurić.

RADNIK: Kozić, Nikić, Sušić, Mekić (68. Grahovac), Vasić, Popara, Gogić, Jelić, Karić (65. Motika), Šubert, Janjić. Trener: Darko Nestorović.