SERIJA A: Opšta potjera za Milanom

U trci za vodećim Milanom, konkurencija je spas tražila u posljednjim minutima utakmica 20. kola Serije A, odigranih u nedelju popodne.

SERIJA A: Opšta potjera za Milanom Izvor: MONDO

Juventus je bodove pronašao u 79, Lacio u 84, a Roma u 89. minutu!

Sva tri tima dobila su utakmice poslije kasnih golova, ali i autogolova, tako da se rijetko viđena trka za titulu prvaka Italije nastavlja sa velikim brojem kandidata.

Juventus se protiv davljenika Barija mučio i mučio na Olimpijskom stadionu u Torinu, a pobjedu je nekako donio bivši Romanista Alberto Akvilani. Jednu "ostavljenu" loptu na 16 metara od gola fenjeraša, Akvilani je zakucao u mrežu i donio veliko slavlje timu Luiđija Del Nerija (2:1), koji je prošle nedelje demoliran u Napulju (0:3).

Lacio je imao težak posao i tvrdog rivala na Olimpiku u Rimu, ali je Slovak Libor Kozak glavom uspio da savlada Đanluku Ćurčija - 1:0!

Nebesko plavi su se tako izjednačili sa Napolijem na drugom mjestu Serije A, a za to što i dalje imaju samo dva boda više od najvećeg rivala Rome mogu da se zahvale najviše Argentincu Masimilijanu Pelegrinu, koji je kao pozajmljeni igrač iz Atlante, postigao tragikomičan autogol u 89. minutu i tako porazio svoju Ćezenu u duelu sa poznatijim gostima - 0:1!

Prvo su makazice Marka Borijela završile na prečki, pa je Adrijano napucao golmana Ćezene Antonionija iz odlične šanse, poslije čega je lopta krenula ka korneru, a u igru je nekako uspio sa crte da je vrati Fabio Simplisio... Taj pas ne bi završio ni u golu, ni pred nekim od napadača Rome, ali je Pelegrino uspio da se spetlja, pa se lopta od njegovih potkoljenica otkotrljala u mrežu. Pobjeda Rome...

Breša je do zlata vrijednih bodova u borbi za opstanak stigla evro-golovima Bege i Dijamantija u mreži Parme (2:0), a Đenova je sa oporavljenim Boškom Jankovićem u startnoj postavi jurila i jurila Udineze, dva puta stizala prednost "zebreta", ali na kraju u svemu stradala - 2:4!

Kasnim golovima iz kontra napada Aleksis Sančez i Herman Denis donijeli su ubjedljivu pobjedu timu sa Friulija.

Milan je imao priliku da pobjedom na stadionu "Via del Mare" u Lećeu ostane na šest bodova prednosti u odnosu na Lacio. Međutim, "rosoneri" tu priliku nisu iskoristili. Leće je preko Rubena Olivere u 82. minutu stigao do velikog boda - 1:1.

Milanu je prednost obezbijedio Zlatan Ibrahimović u 49. minutu.