BUNDES: Hanover na drugom mjestu

Hanover bolji od Ajntrahta u gostima, Kajzerslautern i Keln podijelili bodove u posljednja dva meča 18. kola Bundeslige.

BUNDES: Hanover na drugom mjestu Izvor: MONDO

Fudbaleri Hanovera pobijedili su Ajntraht iz Frankfurta sa 3:0 i popeli se na drugo mjesto na tabeli-

Hanover je poveo golom Muhameda Abdelakve u 15. minutu, Kristijan Šulc bio je strijelac drugog gola u 21, a konačan rezultat postavio je Didije Ja Konan u 89. minutu.

To je šesta pobjeda Hanovera na posljednjih sedam utakmica u prvenstvu, dok je Ajntraht pretrpio četvrti poraz u šest mečeva.

Hanover je tako iskoristio poraze Bajera i Majnca i popeo se na drugo mjesto na tabeli, odmah iza Borusije iz Dortmunda.

Borusija iz Dortmunda je prva sa 46 bodova, a Hanover je drugi sa 12 bodova manje. Ajntraht je osmi sa 26 bodova.

Kajzerslautern i Keln odigrali su na stadionu Fric Valter neriješeno 1:1.

Poveli su gosti u 29. minutu preko Lukasa Podolskog, a izjednačio je Jan Moravek u 51. minutu.

Kajzerslautern je sada na 10. mjestu sa 22 boda, dok Keln zauzima 16. poziciju sa 16 bodova.