PRIMERA: Realov poklon Barsi

"Kraljevski klub" igrao samo 1:1 protiv Almerije i omogućio Barseloni da u slučaju pobjede protiv Malage na "Nou Kampu" pobjegne na plus četiri.

PRIMERA: Realov poklon Barsi Izvor: MONDO

Real posustaje!

Titula se u Madiridu čeka dvije godine, a po svemu sudeći Žoze Murinjo i njegova skupa družina sa "Santjago Bernabea" teško će je, vrlo teško osvojiti ove godine.

Madriđani su odigrali samo 1:1 protiv "fenjeraša" iz Almerije. Real je primio gol poslije tačno sat vremena igre. Strijelac za domaću ekipu bio je Hoze Uljoa. Ofanziva Murinjovih izabranika urodila je plodom u 77. minutu, kada je rezervista Esteban Granero izjednačio.

Veliki pritisak Reala do kraja meča nije donio rezultat, a najbolju priliku da svojoj ekipi donese tri boda imao je Kristijano Ronaldo, koji je iz slobodnog udarca sa 17 metara zakucao loptu u prečku. Sve se to dešavalo u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Barselona je na krilima Realovog kiksa odigrala protiv Malage. Katalonci su već u prvom dIJelu stekli kapitalnu prednost od 3:0. Mrežu gostiju načeo je Inijesta već u osmom minutu, David Vilja se upisao u 18, a Pedro u 36. minutu.
Duda je u 68. minutu smanjio na 1:3, ali je Vilja, svojim drugim golom, samo nekoliko minuta kasnije vratio tri gola prednosti Barseloni.

Valensija je na četvrtom mjestu poslije pobjede nad Deprotivom - 2:0. Dugo su se učenici Emerija mučili na "Mestalji", a onda su u posljednjih 13 minuta završili cijeli posao. Prvo je Žeremi Metju donio vođstvo Valensiji, da bi u posljednjem minut meča Pablo Ernandez stavio tačku na pobjedu svoje ekipe.