PRIMERA: Atletiko ipak može ponedjeljkom

"Jorgandžije" savladale Majorku 3:0 (2:0) u posljednjem meču 19. kola. Gosti promašili penal. Dva crvena kartona.

PRIMERA: Atletiko ipak može ponedjeljkom Izvor: MONDO

Bunio se predsjednik Enrike Serezo što Atletiko Madrid mora da igra ponedjeljkom. Imao je pravo prošle nedjelje, jer "jorgandžijama" uopšte nije prijao termin, doživjeli su debakl na gostovanju Erkulesu (1:4).

Rekao je Serezo da će se svim silama buniti da nedjelju dana kasnije njegov tim ne igra u ponedjeljak. Nije se izborio i dobro je za njega, jer ko zna šta bi bilo da su igrači Kikea Sančeza Floresa na teren izašli u subotu ili nedjelju.

Ovako, na Visente Kalderonu zaliječili su rane, savladali su Majorku 3:0 (2:0) i popeli se na šesto mjesto Primere posle 19. kola.

Strijelci za domaćina bili su Huan Valera u 13. minutu, udarcem glavom poslije kornera, Dijego Forlan u 34. i Hoze Antonio Rejes u 94.

Za Sančeza Floresa, ali i navijače Atletika je važno da se Urugvajac oporavio i odmah po povratku na teren - pogodio. Izbjegao je ofsajd zamku i pas Tijaga rutinski pretvorio u 2:0.

Kapiten "jorgandžija" Antonio Lopez dobio je crveni karton u 69. minutu i neće moći da igra u revanšu protiv Reala u Kupu kralja. Skrivio je penal, ali da njegovo isključenje ne utiče na konačan rezultat pobrinuo se mladi golman David De Gea, koji je odbranio šut sa bijele tačke Pjeru Vebu.

Do kraja su se snage izjednačile, jer je prije ostalih u svlačionicu morao i Holanđanin Džonatan De Guzman. Vezista Majorke je pocrvenio u 87. minutu.

To je domaćin iskoristio i preko Rejesa, na asistenciju Dijega Koste, "ovjerio" pobjedu - 3:0.